Overclock nasıl yapılır ve sonuçları nedir?

BerkayPAT

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar overclock nasıl yapılır video linki atmadan burdan anlatabilir misiniz? Gözüm yükseklerde değil öyle çok yükseltmek istemiyorum nasıl değer arttırabilirim tehlike olmadan? Örneğin Ryzen 7 2700x'i kendi soğutucusu dahilinde stabil çalışacak zorlamayacak şekilde nasıl overclocklarız? Overclock ömür kısaltır mı? Dedigim gibi basit yapilsa dahi tehlikesi var mı? Herhangi bir anakart üzerinden anlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ne kadar yükseltmek istiyirsunuz abahsettiğiniz işlemci çok güçlü overclock yapmadan da tüm işlerinizi kolayca halledebilirsiniz.Ayrıca işlemciyi overclock etmek için işlemcinin overclock desteklemesi gerekiyor.Overclock etmek ömür kısaltmaz bence çünkü ben 3-4 yıldır overclocklu bir şekilde kullanıyorum

ne kadar yükseltmek istiyirsunuz abahsettiğiniz işlemci çok güçlü overclock yapmadan da tüm işlerinizi kolayca halledebilirsiniz.Ayrıca işlemciyi overclock etmek için işlemcinin overclock desteklemesi gerekiyor.Overclock etmek ömür kısaltmaz bence çünkü ben 3-4 yıldır overclocklu bir şekilde kullanıyorum
Ryzen da tüm seriler O.C ediliyor.

Zararı olmaz anakartta otomatik O.C işlevi vardır oradan etkinleştir kendi ayarlar zaten sonra Stress Test yaparsın ısı 75'i geçmezse aynı O.C ile devam et.

Mesela 4.9Hgz da sabit stabil zorlanmadan çalışır mı? Veya hangi değerli önerirsiniz? Sıvı sogutmamı bu işlemciye iyi gelir oc için yoksa hava soğutma mı? Bide önerinizi marka model olarak atar mısınız?
Zararı olmaz anakartta otomatik O.C işlevi vardır oradan etkinleştir kendi ayarlar zaten sonra Stress Test yaparsın ısı 75'i geçmezse aynı O.C ile devam et.
Ayrıntılı anlatır mısın sırası ile?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı