Overclock nasıl yapılır?

Deneyimli overclock sistemin ömrünü kısaltmaz. Sistem atarsan yardımcı olabilirim.
sistemim orta seviye bir sistem memnunum ama biraz araştırdıktan sonra OC yapabileceğimi öğrendim ancak bunu kendim yapmak istemiyorum herhangi bir şekilde sistemin ömrünü kısaltmak istemem sist. bilgilerimi atsam yardımcı olabilir misiniz ?

1050 ti cerberus 4 gb OV ed.
ryzen 3 1300x
asus prime b350m-a
Neye OC yapacaksınız?

1050 ti cerberus 4 gb OV ed.
ryzen 3 1300x
asus prime b350m-a

Kardeş helal olsun yahu vallahi. 10 numara söyledin cidden. Haklısın. Ya kimisi diyor SSD FPS yükseltmez kimisi diyor kesinlikle yükseltirçnedir bunun sırrı ve çözümü Allah aşkına biliyor musun?

Kimisi diyor SSD FPS yükseltmez kimisi diyor kesinlikle yükseltirçnedir bunun sırrı ve çözümü Allah aşkına biliyor musun sende?

SSD anlık takılmaları önler Windows daha seri çalışır texture daha hızlı yüklenir ama FPS yükseltmez.

Kardeş helal olsun yahu vallahi. 10 numara söyledin cidden. Haklısın. Ya kimisi diyor SSD FPS yükseltmez kimisi diyor kesinlikle yükseltirçnedir bunun sırrı ve çözümü Allah aşkına biliyor musun?

Kimisi diyor SSD FPS yükseltmez kimisi diyor kesinlikle yükseltirçnedir bunun sırrı ve çözümü Allah aşkına biliyor musun sende?

Hocam SSD daha hızlı açılmasını sağlar. Ana menüde çok bekletmez. Onun dışında FPS arttırmaz.

Hocam eğer masaüstü olsaydı yeni parça alırdınız, overclock yapardınız, ek şeyler eklerdiniz. Fakat laptop olduğundan işler sıkıntı, yapılması güç hocam. SSD performansı tam olarak etkilemez sizin dediğiniz FPS sanırsam, SSD Windows'u hızlandırır, oyunu ona kurarsanız oyunun açılışı ve yükleme ekranı hızlanır, oyun içindede dokular hızlı yükleneceğinden bir tık FPS artışı yaşarsınız. Onun dışında eğer parça sökme takma işlerinden anlıyorsan aç içini tozlarını al, termal macununu yenile. Laptoplar için teknik anlamda yapılabilecek hızlandırma bu şekilde. Ayrıca klişe olacak ama çok kasıyorsa format atarsanda temiz bir sistemin olur.

arkadaşlar kusurabakmayın çok geç dönüş yaptım çoğu mesajınızı okudum denemem gerektiğini yazmışsınız ama buna benzer örnek anlayabileceğim bir video var mı OC hakkında neredeyse hiç bilgim yok ondan dolayı çekiniyorum

A8 9600 8 GB RAM 3000 MHz 300W PSU Gigabyte A320M h. Bu sisteme overclock yapılır mı?

Sistemim orta seviye bir sistem memnunum ama biraz araştırdıktan sonra OC yapabileceğimi öğrendim ancak bunu kendim yapmak istemiyorum herhangi bir şekilde sistemin ömrünü kısaltmak istemem sist. Bilgilerimi atsam yardımcı olabilir misiniz?

1050 Ti Cerberus 4 GB ov ed.
Ryzen 3 1300X.
ASUS Prime B350M-A.

1050 Ti Cerberus 4 GB ov ed.
Ryzen 3 1300X.
ASUS Prime B350M-A.

İşlemcin 100x35= 3.5 GHz Turbo 100x37=3.7GHz'de çalışıyor sıcaklıkdan eminsen Turbo modu kapatıp stok değerler 100x40=4 GHz alabilirsin böyle denemler yapıp en stabilini bulman gerek.

Hocam SSD daha hızlı açılmasını sağlar. Ana menüde çok bekletmez. Onun dışında FPS arttırmaz.

Gigabyte kullanmıştım 6-8 saniyede açılıyordu biliyorum ama ya psikolojik ya da gerçekten 10 FPS arttırdı galiba ama psikolojik de olabilir.

İşlemcin 100x35= 3.5 GHz Turbo 100x37=3.7GHz'de çalışıyor sıcaklıkdan eminsen Turbo modu kapatıp stok değerler 100x40=4 GHz alabilirsin böyle denemler yapıp en stabilini bulman gerek.

Kardeşim ben.

anladım ilginiz içinde teşekkür ederim karşılıksız bu kadar ilgili olmanız çok güzel
1.27- 1.30 voltaj ile 4.0 ghz yapabilirsin. Yazmış biri şimdi denemeyi düşünüyorum
sıcaklığı ne kadar olmalı
1609922127518.png

böyle mi yapmam lazım 4000 mhz yaptım kaydetmedim daha değiştirmem gereken farklı bir şey var mı bildiğiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı