Overclock ne kadar işe yarar ?

seawolf3156

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben 10 gün sonra 5000 TL'ye oyun bilgisayarı alacağım. Ekran kartı Msi GTX 1070 Gaming X, anakart msi z170 gaming m5, işlemci olarakta i7 6700k, RAM olarak kingston 2400 MHz 8GRAM alıcam. Benim sormak istediğim bu sistem şu anda çok üst düzey gibi görünüyor fakat bundan 5 yıl sonra pek de iyi olmayacak. O zaman overclock yaparak performansını ne kadar artırabilirim? Yani overclock işe yarar bir sey mi yoksa az bir performans artışı için işlemciyi k serisi, Anakartı z serisi almak boşa para harcamak mı olur ? Bunu sormak istemiştim.Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Ben 10 gün sonra 5000 TL'ye oyun bilgisayarı alacağım. Ekran kartı Msi GTX 1070 Gaming X, anakart msi z170 gaming m5, işlemci olarakta i7 6700k, RAM olarak kingston 2400 MHz 8GRAM alıcam. Benim sormak istediğim bu sistem şu anda çok üst düzey gibi görünüyor fakat bundan 5 yıl sonra pek de iyi olmayacak. O zaman overclock yaparak performansını ne kadar artırabilirim? Yani overclock işe yarar bir sey mi yoksa az bir performans artışı için işlemciyi k serisi, Anakartı z serisi almak boşa para harcamak mı olur ? Bunu sormak istemiştim.Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Tabii ki olur boşa para vermek olmaz merak etme. Birde konuyu yazarken lütfen biraz daha parça parça halinde yazın böyle uzun tek paragraf bir yazı okumak zor oluyor.

Gereksiz parçalar ile dolu olduğu için bu sisteme OverClock yakışmaz.

Ayrıca gereksiz parça derken neyi kast ettiniz ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı