Overclock sonrası ekranda bozulmalar oldu

Furkan7536

Femtopat
Daha fazla  
Beyler işlemcime overclock yaptim 2400 MHz FSB 200 stockdu ilk 210 yaptim sonra Prime 95 testi yaptim Full yük 52 derece sabit, gorev yoneticisi işlemci %100 kullanım. FSB 220 yaptim sonra yine test falan sicaklik 53 sabit oldu gorev yoneticisi işlemci %100 kullanım bu sefer bir de FSB 230 yaptim sonra gorev yoneticisi ve sicaklik degerlerini açtım sonra ise testi açtım ve actiktan sonra işlemci kullanımı %70'de falan kaldı sonra ise ekran çizgi çizgi oldu, blurlandı. Ben de korktum hemen fişten çektim. Sizce neden oldu? Ne yapmam lazım? FSB şu an 220'de kullanıyorum sıkıntısız.
Bilgisayarım: İşlemci AMD X4 9750.
Ekran kartı: AMD HD 4550.
Anakart: Foxconn A74ML(k)
PSU: 300W.

İşlemcin stabil bir şekilde çalışamamış ve sonucunda sistem çökmüş.Bir şey olmamıştır ama belliki bu konuda pek bilgiye sahip değilsin oc işlerine fazla girişme bence.
Deneme yanılma yaparak stabil değerleri bulman gerekiyor.
İşlemcinin güç tüketimi hakkında bir fikrim yok ama 300w psu oc yapılacak bir pc için çok düşük gibi geldi bana yine de emin değilim,psu işlemcini besleyememiş de olabilir.

Oc yaptığımda bende de bozulmalar oldu bazı işlemciler beslenemiyor ve ya aşırı yükleme olabiliyor.

Geri
Yukarı