Overclock sonrası görüntü gelmiyor

TheBoraw

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Msi 785gm-51 Anakart, AMD Phenom II 4x 945 İşlemci, AMD Radeon HD 6670 Ekran Kartı, 12 Gb Ram, Windows 10, 1 SSD 2 HDD, PL-9258 PSU
Meslek
Öğrenci
Değiştirdiğim ayar Advanced clock calibration olarak geçiyor. Bu disabled olarak ayarlıyken bunu all cores ardından %10(?) olarak ayarladım. Şu an görüntü gelmiyor. BIOS pilini çıkardım bekliyorum. Olmazsa önereceğiniz çözüm var mı?

Acc ile overclock yapmak zaten mantık dışı. Auto seçeneği varsa onu kullanın daha iyi olur.

MSI 785GM-E51 anakart.
Phenom II X4 945 3.00GHz işlemci.
OC nasıl yapabilirim hocam?

MSI 785GM-E51 anakart.
Phenom II X4 945 3.00GHz işlemci.
OC nasıl yapabilirim hocam?
Sakın BCLK basmayın onu söyleyeyim. Çarpan arttıracaksınız. Ancak şu da kesin ki siz bu CPU ile pek bir verim alamayabilirsiniz. Bu CPU'yu destekleyen muhtemelen bir program yoktur. BIOS üzerinden çarpan arttıracaksınız. Sabit voltaj verin diyeceğim ama en yüksek frekansta ne kadar voltaj istiyor onu da görmek lazım. Bana sorarsanız uğraşmaya değer bir süreç değil.

Sakın BCLK basmayın onu söyleyeyim. Çarpan arttıracaksınız. Ancak şu da kesin ki siz bu CPU ile pek bir verim alamayabilirsiniz. Bu CPU'yu destekleyen muhtemelen bir program yoktur. BIOS üzerinden çarpan arttıracaksınız. Sabit voltaj verin diyeceğim ama en yüksek frekansta ne kadar voltaj istiyor onu da görmek lazım. Bana sorarsanız uğraşmaya değer bir süreç değil.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı