Overclock sonrası GPU sıcaklığı

ybartu1050

Femtopat
Daha fazla  
GTX 1050 ti ekran kartıma oc yaptım ancak değerleri fazla abartmadım ve test de ettim. Testte bile en fazla 60 derece oldu ancak CSGO'ya girdiğimde 126 dereceye kadar çıkmış. Oyunu hemen kapattım ve 10 dakika falan geçti değerleri de eski ayarlarına geri aldım ama hala sıcaklık 80 derecelerde. Bu nasıl düzelir? 😭

GTX 1050 Ti ekran kartıma OC yaptım ancak değerleri fazla abartmadım ve test de ettim. Testte bile en fazla 60 derece oldu ancak CS:GO'ya girdiğimde 126 dereceye kadar çıkmış. Oyunu hemen kapattım ve 10 dakika falan geçti değerleri de eski ayarlarına geri aldım ama hala sıcaklık 80 derecelerde. Bu nasıl düzelir? 😭

Ekran kartını kaç yıldır kullanıyorsunuz? Macun değişimi veya fan temizliği yaptınız mı?

GTX 1050 ti ekran kartıma oc yaptım ancak değerleri fazla abartmadım ve test de ettim. Testte bile en fazla 60 derece oldu ancak CSGO'ya girdiğimde 126 dereceye kadar çıkmış. Oyunu hemen kapattım ve 10 dakika falan geçti değerleri de eski ayarlarına geri aldım ama hala sıcaklık 80 derecelerde. Bu nasıl düzelir? 😭
Ne kadar OC yaptınız ve voltaj verdiniz mi? Kartın macunlarını en son ne zaman değiştirdiniz? OC yapılmış olsa bile 126 derece çok fazla.

Bilgisayarı kapatıp fanları temizleyip, eğer macun süreli uzun zaman geçtiyse macununu sürüp dinlendirin. "Fazla abartmadım" dediğiniz değerleri de yazarsanız memnun oluruz.

Ben de anlamadım ki youtube videosundaki adamın dediği her şeyi yaptım hatta onun yaptığının yarısı bile değil benim verdiğim değerler
Core clock (Mhz) +60
Memory clock (Mhz) +300
Bilgisayarı kapatıp fanları temizleyip, eğer macun süreli uzun zaman geçtiyse macununu sürüp dinlendirin. "Fazla abartmadım" dediğiniz değerleri de yazarsanız memnun oluruz.
O kadar uzun süre geçmedi kartı alalı 2 ay oldu
Ne kadar OC yaptınız ve voltaj verdiniz mi? Kartın macunlarını en son ne zaman değiştirdiniz? OC yapılmış olsa bile 126 derece çok fazla.
Ekran kartının maksimum sıcaklığını 80 dereceye ayarlamıştım halbuki ancak bilgisayarın içini açtım demin ekran kartına dokundum soğuktu hatta hiç sıcak değildi bile.

Geri
Yukarı