Overclock sonrası kararlılık testi

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar bir işlemciyi olduğundan %30 daha verimli çalıştırdım diyelim. Yani OC işlemini uyguladım.

Sorunsuz çalıştığının tek belirtisi sıcaklık değerleri midir ? Başka unsurlar da var mıdır ?
Bu değerler normal mi ? Prime 95 ile test ettim. 59 dereceyi stok fan ile geçmedi.

Contac 30 ile dünya rekoru kırarım gibime geliyor :D

Son düzenleyen: Moderatör:
15 dakika sonra işlemci sürekli %100 çalışırken 61 dereceyi gördüm en fazla. 0 eror, 0 warning diyor. Contac 30 ile ço daha iyi bir değer alacağım aşikar. Yarın alacağım ancak testleri takınca yaparım.

Bu arada Recep abi 4.5 GHZ yapmak için sadece çarpan kilidini 21'e çıkarttım.

4.5 yaparken sadece çarpan kilidini 24 yapmam yeterli olacak mıdır ? Voltaj arttırmazsan gerçek 4.5 performansını elde edemez miyim ?

Farkettiysen anahtar kelime ''En az 15 dakika'' yani Prime95 ile 2-3 saat test etmeni tavsiye ederim. Ben Athlon 2 X3'ümün 4. çekirdeğini açtığımda 2-3 saat uygulamıştım. Kesin sonuçlar elde etmiştim.

Ben şimdik VatanComputer'e Contac 30 almaya gidiyorum :D Yarım saate gelirim. Stok fan ile %100 yük ve süre gibi değerleri de katarak incelemeyi yapacağım.

Bakkala bir döner ekmek fiyatına parçayı taktırabilir isem şanslıyım :D Giderken bırakacağım teste, 1 saat kalacak. İnşallah eve gelince köfte kokusu almam :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı