Overclock sonrası resetleme sorunu

zed43

Hectopat
Daha fazla  
Aşağıda belirtiğim sistemde fişlerin takılı olduğu üçlü prize su kaçması sonucu sigortalar attı. Sorun şu ki yaşadığım bu talihsiz olay sonrasında Battlefield 1 oyununda 15 dakika kadar sonra PC reset atmaya başladı. Sistem yeniden açıldığında tekrar aynı oyuna girdiğimde yine aynı sorunla karşılaştım. Daha öncesinde böyle bir sorun yoktu. Sorunun PSU'dan kaynaklı olduğunu düşündüm. Furmark testi ile Prime95 testini aynı anda çalıştırarak PSU'yu test etmek istedim. Bir saatlik testin sonucunda herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sizce sorun ne olabilir? Bu arada olaydan sonra işlemci normalden birkaç derece sıcak çalışmaya başladı.

İ9 9900k
GTX1080
MSI Z370 M5
EVGA 750W Gold
16 GB DDR4

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock ile alakalı bir şey konuda yazmıyor fakat başlık overclock ile alakalı. PSU arızası Furmak testiyle ve Prime95 testi ile anlaşılmaz. Bu testlerin ekran kartı ile işlemciyi test ederken dolaylı olarak çekilen gücün artması dışında PSU ile bir alakası yok fakat sorun bana kalırsa yine de PSU ile alakalı gibi.

Aşağıda belirtiğim sistemde fişlerin takılı olduğu üçlü prize su kaçması sonucu sigortalar attı. Sorun şu ki yaşadığım bu talihsiz olay sonrasında Battlefield 1 oyununda 15 dakika kadar sonra PC reset atmaya başladı. Sistem yeniden açıldığında tekrar aynı oyuna girdiğimde yine aynı sorunla karşılaştım. Daha öncesinde böyle bir sorun yoktu. Sorunun PSU'dan kaynaklı olduğunu düşündüm. Furmark testi ile Prime95 testini aynı anda çalıştırarak PSU'yu test etmek istedim. Bir saatlik testin sonucunda herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sizce sorun ne olabilir? Bu arada olaydan sonra işlemci normalden birkaç derece sıcak çalışmaya başladı.

İ9 9900k
GTX1080
MSI Z370 M5
EVGA 750W Gold
16 GB DDR4
İşlemciyi stok hıza döndürüp bir de öyle deneyin. Yine aynı şeyi yaşarsanız başka bir PSU ile denemenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı