Overclock yapılan B460 anakartlar nedir?

rilou

Hectopat
Makaleler
1
ASUS'un birkaç modeli var ve en ucuz ve fiyatına göre en iyisi;

Technopat'ın bir makalesinde diğer modeller de var. Acaba diğer markaların böyle OC yapılan anakartları var mı? PC alırsam i3 10100F alacağım ve i5 10600K'ya kadar arttırmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
OC yapmak için Z serisi almak zorundasın. Bende B460 kullanıyorum ve OC yapılmıyor maalesef. Bu arada 1150TL TUF alma 1400'e B460-F Strix aldım ben. Az daha koyup daha premium bir B serisi veya giriş seviyesi bir Z490 al.

OC yapmak için Z serisi almak zorundasın. Bende B460 kullanıyorum ve OC yapılmıyor maalesef. Bu arada 1150TL TUF alma 1400'e B460-F Strix aldım ben. Az daha koyup daha premium bir B serisi veya giriş seviyesi bir Z490 al.
B460 ile O.C yapılamıyor maalesef. Bütçe yükseltip Z490 almanız gerekiyor.

B460 ile O.C yapılamıyor maalesef. Bütçe yükseltip Z490 almanız gerekiyor.

Overclock şartları: Intel tarafında Z serisi kart almak zorundasınız. AMD tarafında B350'ye kadar düşebilirsiniz. Amacınız sadece overclock ise AMD işlemci alın derim fiyat performans olarak Intel'den ucuzlar ve aradaki işlemci fiyatıyla da anakartınıza yatırım yapabilirsiniz. İşlemci tarafınızda 2000 TL'lik bir karınız olur sizde bu yatırıma Thunderbolt gibi bir teknolojili anakart alabilirsiniz.

Overclock şartları: Intel tarafında Z serisi kart almak zorundasınız. AMD tarafında B350'ye kadar düşebilirsiniz. Amacınız sadece overclock ise AMD işlemci alın derim fiyat performans olarak Intel'den ucuzlar ve aradaki işlemci fiyatıyla da anakartınıza yatırım yapabilirsiniz. İşlemci tarafınızda 2000 TL'lik bir karınız olur sizde bu yatırıma Thunderbolt gibi bir teknolojili anakart alabilirsiniz.

Gerçi Z ve B serisi arasındaki overclock performans farkı ne derece onu da ayrıca bilmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı