Overclock yapıldığı nasıl anlaşılır?

Sakonzi

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bilgisayarımı verdiğim tamircinin bilgisayarıma overclock yaptığından şüpheleniyorum. Acaba bunu anlamanın bir yolu var mıdır?
Şimdiden teşekkürler.

Var. CPU-Z çalıştırın. Daha sonra da Prime95 gibi bir yazılımı çalıştırın ve stres testini başlatın. İşlemcinizin CPU-Z'de yazan frekansı, Intel'in sitesinde yazan frekansın üstünde ise işlemciniz Overclock edilmiştir.

Benzer kontrolü ekran kartında MSI AfterBurner ya da GPU-Z ile yapabilirsiniz. Ekran kartını stres testine sokmak için GPU-Z'nin kendi aracını (PCIe standardının yanındaki soru işareti) ya da Furmark'ı kullanabilirsiniz.

Var. CPU-Z çalıştırın. Daha sonra da Prime95 gibi bir yazılımı çalıştırın ve stres testini başlatın. İşlemcinizin CPU-Z'de yazan frekansı, Intel'in sitesinde yazan frekansın üstünde ise işlemciniz overclock edilmiştir.

Benzer kontrolü ekran kartında MSI Afterburner ya da GPU-Z ile yapabilirsiniz. Ekran kartını stres testine sokmak için GPU-Z'nin kendi aracını (PCI-e standardının yanındaki soru işareti) ya da FurMark'ı kullanabilirsiniz.

Bir bakar mısın bu fotoda overclock yapılmış mı? Ben MSI Afterburner'ı oyunlarda FPS görmek için indirdim elim yanlışlıkla değdi mi acaba diye korkuyorum. Bir bakarsan çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.
Var. CPU-Z çalıştırın. Daha sonra da Prime95 gibi bir yazılımı çalıştırın ve stres testini başlatın. İşlemcinizin CPU-Z'de yazan frekansı, Intel'in sitesinde yazan frekansın üstünde ise işlemciniz Overclock edilmiştir.

Benzer kontrolü ekran kartında MSI AfterBurner ya da GPU-Z ile yapabilirsiniz. Ekran kartını stres testine sokmak için GPU-Z'nin kendi aracını (PCIe standardının yanındaki soru işareti) ya da Furmark'ı kullanabilirsiniz.
[/QUO. Merhabalar size birşey sorucamda cevaplarsanız sevinirim ben MSI afterburner a oyunlarda sıcaklık FPS gibi değerler görmek için girdim overclock yapılan yerde de fare imlecini dolaştırdım PC ti de yeni aldım korkuyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20200715_174847.jpg
    IMG_20200715_174847.jpg
    2,5 MB · Görüntüleme: 969
  • IMG_20200715_174847.jpg
    IMG_20200715_174847.jpg
    2,5 MB · Görüntüleme: 905
Son düzenleme:

kanka bana yardımcı olurmusun bu yorumu okuyorsan instagram alican.p35

Var. CPU-Z çalıştırın. Daha sonra da Prime95 gibi bir yazılımı çalıştırın ve stres testini başlatın. İşlemcinizin CPU-Z'de yazan frekansı, Intel'in sitesinde yazan frekansın üstünde ise işlemciniz overclock edilmiştir.

Benzer kontrolü ekran kartında MSI Afterburner ya da GPU-Z ile yapabilirsiniz. Ekran kartını stres testine sokmak için GPU-Z'nin kendi aracını (PCI-e standardının yanındaki soru işareti) ya da FurMark'ı kullanabilirsiniz.

Abi dediğini yaptım mavi ekran hatası verdi PC ne yapmalıyım?
Stop codr WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR yazıyor %100 de yeniden başlatmıyor PC'yi.

Yeni konular

Geri
Yukarı