Overclock yaptım oyunlar açılmadı

İşletim sistemi
Windows 10

Uzaylı Hüseyin

Hectopat
Daha fazla  
Kimse böyle bir konu açmamış yazmamış bu sorun tek bende var galiba. ASUS ekran kartı kullanıyorum bir gün overclock yapayım dedim.

"ASUS GPU Tweak 2'den" bilgisayarı yeniden başlattım oyunlarıma gircektim, her oyunda neredeyse açılmıyor ya da menüde donuyor crack 2-3 tane oyun, 4-5 tane Steam'den aldığım oyunlar var. Sorunu nasıl çözebilirm?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptığınız OC değerleri stabil değildir. Yaptığınız OC değerini kendiniz mi ayarladınız yoksa internetten araştırıp ona göre mi davrandınız?

Kendim ayarladım onun bir limiti var zaten direk fulledim sıcaklık değeri normalde 33Ken 34-35 oldu.
Sistemi eski haline getirin sağlıklı bir overclock yapmamışınızdır.

Anlamadım zaten overclocku yaptıktan sonra tekrar normale aldım değerleri.

Kendim ayarladım onun bir limiti var zaten direk fulledim ısı değeri normalde 33ken 34-35 oldu

Overclock yapmak riskli bir iştir herkes yapmaması gerekir oradaki değerleri sona çekerek sisteme hasar verebilirsiniz. Overclock yaparken internetten iyice ayarlarını araştırarak yapın ve sizin için en stabil olanı bulun küçük küçük artırın ve yaptıktan sonra oyunlara girin stress testleri yapın.

Kendim ayarladım onun bir limiti var zaten direk fulledim sıcaklık değeri normalde 33'ken 34-35 oldu.

Uygulama içinde limitlerin olması, kartın o limitte çalışabileceği anlamına gelmez. Gerçek limit grafik kartınızın içindeki silikonun kalitesidir. Girdiğiniz değerlerde oyunlar çalışmıyorsa, çok yüklenmişsiniz demektir. Eski ayarları girdiğinizde halen çalışmıyorsa grafik kartınıza zarar vermiş olabilirsiniz.

Kendim ayarladım onun bir limiti var zaten direk fulledim ısı değeri normalde 33ken 34-35 oldu
Sıcaklık önemli değil. Ben de her oyuna gireceğimde ekran kartıma OC yapıp giriyorum. Aldığım sıcaklık en fazla 56 derece. Ama OC'suz hali de aşağı yukarı 50-55 derece.
Eğer OC yapmak istiyorsanız, internetten araştırıp stabil değerleri uygulayın.

Overclock yapmak riskli bir iştir herkes yapmaması gerekir oradaki değerleri sona çekerek sisteme hasar verebilirsiniz. Overclock yaparken internetten iyice ayarlarını araştırarak yapın ve sizin için en stabil olanı bulun küçük küçük artırın ve yaptıktan sonra oyunlara girin stress testleri yapın.
Uygulama içinde limitlerin olması, kartın o limitte çalışabileceği anlamına gelmez. Gerçek limit grafik kartınızın içindeki silikonun kalitesidir. Girdiğiniz değerlerde oyunlar çalışmıyorsa, çok yüklenmişsiniz demektir. Eski ayarları girdiğinizde halen çalışmıyorsa grafik kartınıza zarar vermiş olabilirsiniz.

Aklıma başıma getirdiniz sağolun ben neden sona çekmişim cidden tek tek arttırarak deneyeceğim sağ olun
Direkt full ayarlara getirdiyseniz az bile olmuş. Neden bir şey yapmadan araştırmazsınız? Kart bilgilerini ve modelini buraya yazıp OC hakkında yardım isteseydiniz daha sağlıklı OC yapabilirdiniz.

Evet oda benim hatam Ekran Kartım Eski Asus Rog Striker Platinium gtx 760

Aklıma başıma getirdiniz sağolun ben neden sona çekmişim cidden tek tek arttırarak deneyeceğim sağ olun

Evet oda benim hatam Ekran Kartım Eski Asus Rog Striker Platinium gtx 760
Teşekkür etmek yerine "Beğen" tuşuna basmanız yeterli olacaktır (Sosyal altıncı kural).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı