Overclock'a nereden başlanmalı?

RAM olmuyor hocam. Bu arada siz 1.1V üzerinden yapıyor demiştiniz ama bende 1.4V yapıyor gibi gösteriyor. SS atıyorum. Sıcaklığı umursamayın.
Hocam o zaman RAM'lere XMP açıp bırakın.
Undervolt yapacak olsam nasıl olacaktı madem en düşük değer 1.4V?
Hocam nasıl ya?
Oradan +'yı seçip;
+0.2000 yaptınız değil mi?

Evet.
@RevDeisDou'yu etiketleyeyim ben.
Hocam öncelikle olayın nasıl gerçekleştiğini anladım. Teşekkür ederim. + / - muhabbetini falan. Şimdi 1V düşürdüm. 3600MHZ'e sabitledim. Ne kadar daha aşağısı "güvenli" inmek için? Deneyerek görmek bir zarar verir mi V düşürürken? Overclock ile aynı prensipte mi çalışıyor?

Hocam öncelikle olayın nasıl gerçekleştiğini anladım. Teşekkür ederim. + / - muhabbetini falan. Şimdi 1V düşürdüm. 3600MHZ'e sabitledim. Ne kadar daha aşağısı "güvenli" inmek için? Deneyerek görmek bir zarar verir mi V düşürürken? Overclock ile aynı prensipte mi çalışıyor?
Vermez. Voltaj yetersiz gelirse sistem kapanır zaten. Kapanırsa arttıra arttıra doğru voltajı bulursunuz.
AIDA 64'de sadece FPU testi öneririm. 5 dakika da kapanmazsa ve 80 dereceyi geçmezse rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Vermez. Voltaj yetersiz gelirse sistem kapanır zaten. Kapanırsa arttıra arttıra doğru voltajı bulursunuz.
AIDA 64'de sadece FPU testi öneririm. 5 dakika da kapanmazsa ve 80 dereceyi geçmezse rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Şimdi XMP'yi açtım. 4GHZ'e sabitledim 1.3V. Stok fanda olduğumu söylemiştim. En düşük hıza getirdim en kötü ihtimali görmek için. CBP de kapalı. Boşta 38 derece şu anda.

Yeni konular

Geri
Yukarı