Overclocklamak sisteme zarar verir mi?

13200TL sadece kasa, diğer 3600TL ekipmanlar ve monitördü. Sonra klavye iade edildi para iadesi alındı, 213TL'ye Cynosa Chroma'ydı, 13400TL bütçe kaldı, Ornata Chroma ve Goliathus Chroma aldım 800~tuttu 12700 gibi birşeyler kaldı, üstüne 5500TL bu sistem, kaldı 7200TL, aylık bursumu da dahil ediyorum ekran kartı çıkana kadar herhalde 8000'i rahat aşar, fakat birkaç ay gecikse zaten 9000'e yaklaşır.
Hayırlısı olsun. En azından ekipmanlar tamam.

Ryzen Master uygulaması ile overclocklarken anakart ve işlemci sıcaklıklarına baktım.
Uygulamada onayla ve stres testine sokma seçeneği var, ona bastım stres testi başladı sonuna kadar işlemci 55 dereceyi görmedi birkez, fakat 54'e kadar yükseldi.
Anakart da bilmiyorum, HWMonitor'de 5 tane bölgeyi gösteriyor anakartta galiba 30-33-50-35~-40 gibi değerler gösteriyordu. Bu overclock sisteme zarar verir mi?

Ryzen Master uygulaması ile overclocklarken anakart ve işlemci sıcaklıklarına baktım.
Uygulamada onayla ve stres testine sokma seçeneği var, ona bastım stres testi başladı sonuna kadar işlemci 55 dereceyi görmedi birkez, fakat 54'e kadar yükseldi.
Anakart da bilmiyorum, HWMonitor'de 5 tane bölgeyi gösteriyor anakartta galiba 30-33-50-35~-40 gibi değerler gösteriyordu. Bu overclock sisteme zarar verir mi?

Yeni nesil donanımlarda overclock ile kolay kolay sistemi yakamazsınız voltajları uçurmadıysanız ve sıcaklıklar yüksek değilse hiçbir sorun olmaz ki sizin sistem gayet iyi durumda :) korkulacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı