Overwatch 2 Geliyor!

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
69.224
Çözümler
863
Beğeniler
98.515
Yer
İstanbul
OVERWATCH 2 BLIZZARD ENTERTAINMENT'IN TAKIM TABANLI NİŞANCI OYUNUNDA YENİ BİR ÇAĞ BAŞLATMAYA GELİYOR!

Serinin devam oyunu sizi dünya kahramanlarının Null Sector’ın uluslararası saldırısına karşı beraberce direndiği bir Overwatch hikâyesine davet ediyor.

Kahramanlarınıza seviye atlatın, onları aşırı güçlü yeteneklerle kişiselleştirin ve dünyanın dört bir yanında geçen, işbirliğine dayalı çeşitli Kahraman Görevlerini tamamlayın.

Overwatch'un dünya standartlarındaki PvP (oyunculara karşı) rekabetinde yeni kahramanlar, haritalar ve çok daha fazlası ile yeni bir çağa adımınızı atın


Videolar ve Fragmanlar:

Hikayenin Dünü Bugünü:


Oynanış Videosu:


Fragman:


Dünya çapında 50 milyondan fazla oyuncu* hedeflere ulaşmak, payload'ları itmek ve gelecek için mücadele etmek için Blizzard Entertainment'ın sevilen takım bazlı nişancılık oyunu Overwatch®'ta bir araya gelecek. Bugün, biletleri tamamen tükenen BlizzCon 2019'da seyircilerin ve yayına çevrimiçi katılan milyonların huzurunda Blizzard Entertainment, Overwatch dünyasına ve hikâyesine daha yakından bakan ve orijinal oyunun eleştirmenlerden tam not alan dünya kalitesindeki PvP (oyunculara karşı) rekabetini daha da ileriye taşıyan devam oyunu Overwatch 2'yi duyurdu.

Oyuncular Overwatch 2'de dünyayı çevreleyen korkunç tehditlerle başa çıkabilmek için işbirliği görevlerine katılarak takımlar oluşturan, güçlerini arttıran ve birbirlerine destek olarak ayakta kalmayı başaran dünya kahramanlarının rollerine bürünecek. Rekabetçi Overwatch’ın evrimleşmiş yeni halinde oyuncular, birbirleriyle de savaşmaya devam edecek ve var olan başarımları ile loot koleksiyonlarını daha da ileri taşıyacaklar. Oyunun yeni kahraman listesi, yeni jenerasyon kahramanları, uluslararası ölçekteki yeni haritaları ve ilk kez oyunda yer alacak Push haritası ile Overwatch dünyasının sınırları daha da genişleyecek.

Overwatch 2 ile ilk oyunun çıkışından beri oyuncuların oynamak, bizimse oluşturmak istediğimiz işbirlikçi, hikâye odaklı deneyimi ortaya koyuyoruz,” diyor Blizzard Entertainment'ın başkanı J. Allen Brack. “Bu destansı hikâyeyi oyunun içinde anlatmak, oyunculara Overwatch ile ilgili sevdikleri her şeyi ve çok daha fazlasını deneyimletmek, favori kahramanlarını geliştirmek ve kişiselleştirmek etrafına örülü yepyeni işbirlikçi (co-op) bir deneyim sunmak için sabırsızlanıyoruz.”

Devam oyununun aksiyon dolu işbirlikçi Hikâye Görevleri ile oyuncular yepyeni Overwatch'u Winston, Tracer ve orijinal kadronun diğer üyelerinin yanı sıra yeni jenerasyon kahramanlarla deneyimleyebilecek. Overwatch dünyasında yeni ve uluslararası bir kriz patlak verirken oyuncuları aktif rol oynamaları gereken yoğun, yüksek riskli ve dört oyunculu görevler bekliyor. Oyuncular hikâye ilerledikçe farklı kahramanlarla takımlar oluşturacak, dünyayı Null Sector'ün omnic güçlerine karşı savunacak, robotik orduların saldırılarının ardında yatan sebepleri ortaya çıkaracak ve dünyayı saran yeni tehditlerle yüzleşecekler.

Kahraman Görevleri ile Overwatch takımı, gezegenin diğer yanında konuşlanıp kendi sınırlarının ötesine geçecekler. Oyuncular şehirleri robot istilasına karşı savunurken seçkin Talon ajanlarını alt edecek ve dünyayı kuşatan kötücül güçlere karşı koyacaklar. Tekrar tekrar oynanabilen bu modda işbirliğine dayalı (co-op) oyunlarda en sevdiğiniz kahramanlara seviye atlatabilecek ve yeteneklerini çok daha güçlü hale getirebileceksiniz. Çeşitli kişiselleştirme seçenekleri ise (Reinhardt'ın Ateş Saldırısı'nın yakınlardaki rakipleri yakması veya Tracer'ın Enerji Bombası'nın korkunç bir zincirleme reaksiyona yol açması gibi) karakterlerin imkansızı başarmalarına olanak tanıyacak.

Devam oyunu, işbirliğine dayalı (PvE), son derece geniş oyun haritalarını destekleyen motor geliştirmelerinin yanı sıra oyuncuların görevler esnasında karşılaşacağı yepyeni rakip ve grupları da içeriyor. Ayrıca en sevilen kahramanları daha detaylı bir şekilde hayata geçirmek adına yapılan bir dizi görsel iyileştirme ve Overwatch 2 için yeni görünümler de sizleri bekliyor

Overwatch 2, serinin çok sevilen rekabetçi 6v6 oyun sisteminde yeni bir çağın başlangıcını temsil etmekte. Devam oyunu, çıkış oyununun kahramanlarını, haritalarını ve modlarını (ayrıca Overwatch oyuncularının başarımlarını ve loot koleksiyonlarını) ileri taşımanın yanı sıra listeye birden fazla yeni oynanabilir kahraman ekliyor. Ayrıca daha da fazla harita ve konum ile Overwatch dünyasının kapsamı genişliyor. İki takımın haritada hedefleri rakip tarafa iten bir robot yapmak için karşılıklı kapıştığı Push adı verilen yeni harita türünün de oyuna ekleneceğini belirtelim..

Overwatch 2, Blizzard'ın mevcut Overwatch topluluğuna destek olma kararlılığını pekiştirir nitelikte bir oyun. Overwatch oyuncuları, çok oyunculu PvP modunda Overwatch 2 oyuncularıyla omuz omuza savaşabilecek ve bugünkü topluluğun temelde PvP olan deneyimini dinamik tutmak adına Overwatch 2 kahraman ve haritalarıyla oynayabilecekler. Mücadeleye önümüzdeki dönemlerde katılacak yeni kahramanların bazıları da dahil olmak üzere Blizzard'ın oyunla ilgili planları, geliştirme süreçleri devam ettikçe duyurulacak.

Blizzcon_2019_Overwatch 2.jpg


OW2_Blizzcon_2019.jpg
 
Katılım
18 Ağustos 2014
Mesajlar
2.169
Çözümler
24
Beğeniler
2.371
1.oyundakiyle neredeyse aynı assetleri kullanıp, normal bir güncelleme ile de eklenebilecek 2-3 özelliği üstüne koyup yeni bir oyun diye çıkartmak kaçıncı seviye? Bir de "yeni haritalar" ve "yeni kahramanlar" diye başlık atmışlar videoda, yahu zaten bunu senin güncellemeyle getirmen gerekiyordu, ki geliyordu da zaten.

Şu oyunu şu seviyeye taşımak için 5GB'lık bir update yeterliydi oysa ki karakterini geliştirme dışında 1.oyundan pek bir farkı yok gibi. Overwatch'ı satın alalı 1 sene olmadı ona yanıyorum keşke almasaydım. İnsanları bu kadar da salak yerine koyamazsınız yani, sinir oldum :D

Push oyun modu daha da komik, normalde de zaten eşlik etme görevleri vardı. Bundaki tek fark robot itiyor, kendi kendine gitmiyor.
 

Darktower

Petapat
Katılım
23 Temmuz 2014
Mesajlar
8.820
Çözümler
158
Beğeniler
6.560
Gereksiz bir adım olmuş. TF2 esinlendikleri oyun diğer FPS oyunlarına göre geri plan da kalınca, Activision para kazanma taktiğine geçmişler. Ben artık Blizzard pek bir şey beklemiyorum. Şahsen Blizzard ya da Overwatch fanboylarına da biraz gözlerini açıp temkinli yaklaşmalarını öneriyorum. Eski blizzard artık yok. Blizzcon Hype ile gaza gelip ön sipariş filan vermeyin. Önce sunulan ürünü görün.

Ben olsam Overwatch 2 çıkarmak yerine;
Overwatch fiyatını düşürüp, ülkelere özel fiyatlandırma yaparım.
Ya da tamamen ücretsiz yapıp görsel öğe satmaya odaklanırım.

Blizzard sadece Amerika ve İngiltere odaklı giderse kendi launcherinden yayınlanan COD ve BR oyunları ile asla yarışamaz. Büyük bir firma olsa bile Global yayılmakta çok kötü bir firma olduğunu kabul edelim. Bu sadece bizim gibi fakir ülkeler için değil. Avrupa genelinde bile çok ilgi gören bir firma değil.

Epic games, EA, Activision, Valve hatta Ubisoft ve CD Projekt RED yaptığı FPS oyunları ile yarışmasına imkan yok. Blizzard'ın biraz aptal kurutunlarından vazgeçip piyasayı takip etmesi gerekiyor. Eski zamanlar da topladığı gücü şu piyasa da asla ele geçiremez. Marka değeri bile kurtarmaz.

Zaten Blizzard ayrılan ekip üyeleri ile aklı başında bir oyuncu topluluğunu kendilerinden soğuttular. Yeni oyuncu profilini tanımak için EA gibi Anthem, BF aynısı Star wars oyunları ya da kendini geliştirmeden çıkan BF V gibi oyunlar yapıp, kullanıcı kaybını görmesi mi gerekiyor?
 

midgardian

Kilopat
Katılım
30 Haziran 2017
Mesajlar
2.641
Çözümler
9
Beğeniler
1.760
Overwatch 2, Blizzard'ın mevcut Overwatch topluluğuna destek olma kararlılığını pekiştirir nitelikte bir oyun. Overwatch oyuncuları, çok oyunculu PvP modunda Overwatch 2 oyuncularıyla omuz omuza savaşabilecek ve bugünkü topluluğun temelde PvP olan deneyimini dinamik tutmak adına Overwatch 2 kahraman ve haritalarıyla oynayabilecekler. Mücadeleye önümüzdeki dönemlerde katılacak yeni kahramanların bazıları da dahil olmak üzere Blizzard'ın oyunla ilgili planları, geliştirme süreçleri devam ettikçe duyurulacak.
Bu çok enteresan bir açıklama olmuş. Overwatch 2 demektense Overwatch 2. sezon deseler de olurmuş dedirtecek türden. Geçen seneki sadece mobil oyun duyurusundan sonra boş geçmeyelim, yeni oyun gibi duyuralım demek gibi sanki.

İki oyunun oyuncuları beraber oynayabilecek ise ikinci oyun ile gelecek olan seviye atlama ve yeni yetenekler açma gibi yeniliklerin ilk oyunu oynayanlara da verilmesi gerekir. Diğer türlü eşit bir rekabet ortamı olmaz. Bütün bunlar varken fark ikinci oyundaki hikaye görevleri sınırlı kalacak gibi. İlk oyunda da son dönemlerde böylesi denemeler vardı zaten. Enteresan bir pazarlama düşüncesi.

İlk oyunu yakın zamanda satın almış biri olarak can sıkacak çok bir şey yok gibi duruyor. :)
 

Turgineer

Hectopat
Katılım
16 Kasım 2018
Mesajlar
3.076
Çözümler
3
Beğeniler
1.896
Yer
Republic of Turkey/Team Fortress 2
Valve Team Fortress 2'ya düzenli güncelleme yapsa iyi olacak.

2007'den kalma oyun düzensiz güncellemelere rağmen hala ayakta ama Valve'ın güncelleme sistemi DOTA 2, DOTA 2, CS:GO olarak gittiği için TF2'nin oyuncu kaybetmeside normal. Umarım Overwatch 2 çıkar. Çünkü bu Valve'ın uyanmasını sağlayacaktır.
TF2 esinlendikleri oyun diğer FPS oyunlarına göre geri plan da kalınca, Activision para kazanma taktiğine geçmişler.

Belkide Team Fortress 2 ile League of Legends'in bebeği gibi dersek yanlış olmaz.

-Çağlar Avcıl
 
Son düzenleme:

POPersia

Decapat
Katılım
25 Temmuz 2018
Mesajlar
25
Beğeniler
8
Yer
South Korea
1.oyundakiyle neredeyse aynı assetleri kullanıp, normal bir güncelleme ile de eklenebilecek 2-3 özelliği üstüne koyup yeni bir oyun diye çıkartmak kaçıncı seviye? Bir de "yeni haritalar" ve "yeni kahramanlar" diye başlık atmışlar videoda, yahu zaten bunu senin güncellemeyle getirmen gerekiyordu, ki geliyordu da zaten.

Şu oyunu şu seviyeye taşımak için 5GB'lık bir update yeterliydi oysa ki karakterini geliştirme dışında 1.oyundan pek bir farkı yok gibi. Overwatch'ı satın alalı 1 sene olmadı ona yanıyorum keşke almasaydım. İnsanları bu kadar da salak yerine koyamazsınız yani, sinir oldum :D

Push oyun modu daha da komik, normalde de zaten eşlik etme görevleri vardı. Bundaki tek fark robot itiyor, kendi kendine gitmiyor.
kesinlikle katılıyorum insanları salak yerine koymakdan başka birşey değil . üstelik hesabımda o kadar legendary skinler vardı
 

Yeni konular

Yukarı