Çözüldü Overwatch Düşük CPU Kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AimCraviTe

Kilopat
Daha fazla  
Uzun zamandır Overwatch oynuyorum ve sanırım bu ikinci kez karşılaştığım problem. Overwatch %20 CPU ve %100 GPU kullanıyor. Şimdi çoğu kişi şöyle diyecek, ne güzel işte gerekeni kullanıyor gibisinden ama öyle değil, %20 CPU kullandığı için 250 FPS ile oynadığım bir oyunda şimdi 80 FPS'den yukarı çıkmıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? NVIDIA ayarları vs her şey güncel, sistemde bir sorun yok.

Desktop Screenshot 2019.10.16 - 18.50.49.28.png

Çözüm
İşlemci kullanımı düştüğü için FPS nin düştüğünü hiç duymadım. Ekran kartı kullanımı yüzde yüz olduğuna emin misin? Ayrıca işlemcide eskiye göre bir çekirdek hızı düşüşü var mı? Sıcaklıkları da kontrol eder misin?

Uzun zamandır Overwatch oynuyorum ve sanırım bu ikinci kez karşılaştığım problem. Overwatch %20 CPU ve %100 GPU kullanıyor. Şimdi çoğu kişi şöyle diyecek, ne güzel işte gerekeni kullanıyor gibisinden ama öyle değil, %20 CPU kullandığı için 250 FPS ile oynadığım bir oyunda şimdi 80 FPS'den yukarı çıkmıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? NVIDIA ayarları vs her şey güncel, sistemde bir sorun yok.

Eki Görüntüle 448857
Evet güç ayarlarına gir masa üstü nde yüksek performans yap ve işlemci kullanımı %100 oldundan emin ol

İşlemci kullanımı düştüğü için FPS nin düştüğünü hiç duymadım. Ekran kartı kullanımı yüzde yüz olduğuna emin misin? Ayrıca işlemcide eskiye göre bir çekirdek hızı düşüşü var mı? Sıcaklıkları da kontrol eder misin?
Eskiden CPU %10 felan değildi. Bu sabah böyle oldu ve fark ettim. Sıcaklıkları resimde görebilirsin sağ üst tarafta

Eki Görüntüle 448857
Bende overwatch oynayıcısıyım 144 hz monitör var diye inme çıkma olmasın diye 170 FPS sabitledim ama overwatch ta ayarlar ı kendini Z yapınca sapıtıyor bunu gördüm o yüzden nvidia experience kullan orda ayarını seç o zaman FPS düşük lüğü yaşamassın

Eskiden CPU %10 felan değildi. Bu sabah böyle oldu ve fark ettim. Sıcaklıkları resimde görebilirsin sağ üst tarafta
Oyun sırasında oyunu küçülterek ya da Alt-Tab yaparak görev yöneticisinden bakmak size doğru değerleri vermez. Afterburner gibi bir uygulama kullanın.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı