Overwatch "your rendering device has been lost" hatası

Koncholos

Hectopat
Daha fazla  
Sorunu bugün olmaya başladı. Daha dün oyun oynarken sorun yoktu ancak bugün Overwatch oynarken birden monitör kapandı no signal uyarısı verdi ancak kasa hala çalışıyordu. Bilgisayarı kapatıp açtım tekrar denedim bu sefer monitör gitmedi oyun : ''your rendering device has been lost'' uyarısı verip kapandı, dün sorun yoktu.

Ekran kartı ayarlarını değiştirmiştim biraz belki ondan olabilir diye düşündüm sıfırladım fakat yine de fayda etmedi. Borderlands 2 oynarken de bir süre sonra monitöre görüntü gelmedi kapatıp yeniden açtım.

Ekran kartı sıcaklığına ve işlemci sıcaklığına da baktım ekran kartı Overwatch oynarken 70 üstüne çıkmıyor. İşlemci de 50 civarı.

Sistem özellikleri :
Sapphire RX570 pulse itx
R3 2200G
8GB
600W FSP PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu bugün olmaya başladı. Daha dün oyun oynarken sorun yoktu ancak bugün Overwatch oynarken birden monitör kapandı no signal uyarısı verdi ancak kasa hala çalışıyordu. Bilgisayarı kapatıp açtım tekrar denedim bu sefer monitör gitmedi oyun : ''your rendering device has been lost'' uyarısı verip kapandı, dün sorun yoktu.

Ekran kartı ayarlarını değiştirmiştim biraz belki ondan olabilir diye düşündüm sıfırladım fakat yine de fayda etmedi. Borderlands 2 oynarken de bir süre sonra monitöre görüntü gelmedi kapatıp yeniden açtım.

Ekran kartı sıcaklığına ve işlemci sıcaklığına da baktım ekran kartı Overwatch oynarken 70 üstüne çıkmıyor. İşlemci de 50 civarı.

Sistem özellikleri :
Sapphire RX570 pulse itx
R3 2200G
8GB
600W FSP PSU
Aynı sorun bende de birkaç ay önce vardı, ekran kartını güncellediğim zaman sorun geçmişti.

Dostum; bu sorun genellikle sıcaklıkdan kaynaklıdır ama bazı oyunlarda sistemin ne kadar iyi olursa olsun bu hatayı alırsın. Yapman gereken Overwatch'ta monitörün kaç hertz ise seçmen vsync'yi açman. Ve ayrıca monitörünün hertzine göre FPS'İ sabitleyip render'i %60 seviyelerine ve tüm ayarları low'a çekmen gerekli.

Eğer en iyi yorumsa en iyi yorum seçmeni ve beğendiysen beğenmeni rica ediyorum iyi oyunlar :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı