Oynatılan videoların kaynak adresini bulma

fixit

Kilopat
Arkadaşlar merhaba tarayıcıda(Chrome kullanıyorum) herhangi bir siteden herhangi bir video izlerken o videonun kaynak adresini bana gösterecek bir uygulama veya eklenti arıyorum. Daha doğrusu şöyle zaten Chrome'da "İncele" üzerinden video kaynağını görebiliyorum ancak bazen sitenin tercih ettiği protokole(genellikle "HLS" oluyor) göre örneğin aşağıda paylaştığım tarzda olabiliyor. Böyle olunca videonun tam haline İncele>Media kısmından ulaşamıyorum. Kaynak parça parça geliyor. Ben bu kaynağın tam haline nasıl ulaşırım? Bazı zamanlarda bazı eklentiler özellikle "HLS downloader" eklentisi veya IDM üzerinden halledebiliyorum ancak bazı zamanlarda(VPN açıkken veya site kendi Player'ini kullanırken) video kaynağına ne kadar uğraşsamda ulaşamıyorum.

indirme.JPG

Son düzenleme:
Transport Stream (TS) videolara ulaşmak mümkün değil diye biliyorum. İndirme yöneticileri de TS videoları indirirken parça parça indiriyorlar ve tüm parçalar inince de onları birleştiriyorlar.

Bazı siteler mobil cihazlar için farklı davranabiliyorlar. User-Agent Switcher eklentisiyle mobil cihazmış gibi davranarak siteye girdikten sonra kodlarına bakabilirsiniz, belki işe yarar. Fakat maalesef bu da her sitede işe yaramıyor. Direkt mobilden girdiğimde oluyor fakat bilgisayardan mobil cihazmış gibi davranarak girdiğimde olmuyor. Android emülatör veya telefon ile bu uygulamayı kullanıp da deneyebilirsiniz. Bilgisayarda IDM videoları TS olarak yakalarken telefonda bu uygulama hem TS hem de MP4 olarak yakalıyor.

Transport stream (TS) videolara ulaşmak mümkün değil diye biliyorum. İndirme yöneticileri de TS videoları indirirken parça parça indiriyorlar ve tüm parçalar inince de onları birleştiriyorlar.

Bazı siteler mobil cihazlar için farklı davranabiliyorlar. User-agent switcher eklentisiyle mobil cihazmış gibi davranarak siteye girdikten sonra kodlarına bakabilirsiniz, belki işe yarar. Fakat maalesef bu da her sitede işe yaramıyor. Direkt mobilden girdiğimde oluyor fakat bilgisayardan mobil cihazmış gibi davranarak girdiğimde olmuyor. Android emülatör veya telefon ile bu uygulamayı kullanıp da deneyebilirsiniz. Bilgisayarda IDM videoları TS olarak yakalarken telefonda bu uygulama hem TS hem de MP4 olarak yakalıyor.

Hocam şimdi denedim. Telefona bu bahsettiğiniz IDM uygulamasını kurdum ve denedim. Video indi ancak o da şu şekilde transport stream (TS) dosyalarını indirip birleştirip MP4'e çevirdi kendisi. Bilgisayar mantığı ile aynı hemen hemen. Ama Video'nun kaynağını nasıl bulurum ona hala ulaşamadım. Sonuçta bu siteler bize veriye. TS uzantılı parça parça gönderebilir ama bir kaynaktan çekiyor bu Video'yu benim amacım çektikleri kaynağı yakalamak.

Arkadaşlar merhaba tarayıcıda(Chrome kullanıyorum) herhangi bir siteden herhangi bir video izlerken o videonun kaynak adresini bana gösterecek bir uygulama veya eklenti arıyorum. Daha doğrusu şöyle zaten Chrome'da "İncele" üzerinden video kaynağını görebiliyorum ancak bazen sitenin tercih ettiği protokole(genellikle "HLS" oluyor) göre örneğin aşağıda paylaştığım tarzda olabiliyor. Böyle olunca videonun tam haline İncele>Media kısmından ulaşamıyorum. Kaynak parça parça geliyor. Ben bu kaynağın tam haline nasıl ulaşırım? Bazı zamanlarda bazı eklentiler özellikle "HLS downloader" eklentisi veya IDM üzerinden halledebiliyorum ancak bazı zamanlarda(VPN açıkken veya site kendi Player'ini kullanırken) video kaynağına ne kadar uğraşsamda ulaşamıyorum.

Eki Görüntüle 683246
Buldun mu sorunun cevabını?

Yeni konular

Geri
Yukarı