Oyun açılmama sorunu

varol5252

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 80-100 FPS'de oynadımıgım oyuna giremez oldu bilgisayarım. Ekran kartının yandığından şüphelendim fakat görev yöneticisinde depolama alanını %90 %100 arası olduğunu fark ettim fakat arada sırada %0 da oluyor. Ne yapmalıyım? Ekran kartım yanmış olabilir mi? Ya da başka bir sıkıntı mı var ?

PC özellikleri :
  • Intel i5 4210 1.70 - 2.40 GHz
  • 4 GB RAM
  • 64 bit işletim sistemi
  • GeForce 820M

Ekran Alıntısı.PNG

Teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop kullanıyorsun ve cpu ve gpu soğutucusu birleşik olduğundan GPU yandığını düşünmüyorum. Zaten ekran kartı yansaydı işlemci ve diğer bileşenler de zarar görürdü.

Teşekkür ederim disk kullanım hatasını araştırdım Windows 8 ve Windows 10 un ortak problemi çıktı ama çözümü bulamadım fakat yükselten Sistem ve sıkıştırılmış bellek bu konu hakkında bir bilginiz var mıdır ?

Sistem sıkıştırılmış bellek için Sanal diski kapatman gerek. %100 disk kullanımı sorunu, hdd'den kaynaklı laptoplardaki hdd'ler 5400 rpm olduğu için disk kullanımı %100 gözüküyor.

Peki nasıl kapatabilirim tarif eder misiniz ?

cccc.PNG

Resimde az gözüküyor ama oyuna falan girince %100 oluyor ve oyun açılmıyor diğerlerinde problem olmuyor diskte oluyor nedense ?

Eğer kapatırsan 4 gb ram sisteme yetmediği zamanlar olacak illa ki, o yüzden kapatmanı önermem. Sorun olmaz diyorsan Resimdeki adımları uygula. En son tamama basıp bilgisayarı yeniden başlat.

Peki nasıl kapatabilirim tarif eder misiniz ?

Eki Görüntüle 140401
Resimde az gözüküyor ama oyuna falan girince %100 oluyor ve oyun açılmıyor diğerlerinde problem olmuyor diskte oluyor nedense ?
Problem büyük ihtimalle 4 gb ram yetmediği için harddisk'ten yardım alması. Yukarıda paylaştım nasıl kapandığını fakat oynadığın oyunda yetmeyecek gibi duruyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    42,9 KB · Görüntüleme: 124
Yardımın için teşekkür ederim sorunu buldum başka programdan kaynaklanıyormuş Xbox un video programı arka planda açık kalmış teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı