Oyun açınca fare takılmaya başlıyor

İşletim sistemi
Windows 10

omrkayraakr

Picopat
Daha fazla  
Faremin hiçbir sıkıntısı yok ama CS:GO, Minecraft gibi FPS oyunlarını açınca takılma oluyor. Farklı zeminlerde denedim, fare ayarlarımı sıfırladım ancak hiçbir düzelme olmadı. Sorunun sistemimle de alakalı olduğunu düşünmüyorum. CS:GO'yu açınca ana menüde fareyi hareket ettirince takılma olmuyor ama oyuna girdiğimde gözle görülebilir bir takılma oluyor. Bir keresinde arkada Minecraft açıkken CS:GO oynamaya çalışmıştım ve takılma 2 katına çıktı. Önceki sistemim şuankinden çok daha kötüydü ama takılma gibi bir sorun yaşamıyordum ama yine de isteyenler için sistemimi yazıyorum.

Fare: Logitech G300S.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 740.
İşlemci: AMD A10-5800K APU 3.8GHz (4 çekirdek)
RAM: 12 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Faremin hiçbir sıkıntısı yok ama CS:GO, Minecraft gibi FPS oyunlarını açınca takılma oluyor. Farklı zeminlerde denedim, fare ayarlarımı sıfırladım ancak hiçbir düzelme olmadı. Sorunun sistemimle de alakalı olduğunu düşünmüyorum. CS:GO'yu açınca ana menüde fareyi hareket ettirince takılma olmuyor ama oyuna girdiğimde gözle görülebilir bir takılma oluyor. Bir keresinde arkada Minecraft açıkken CS:GO oynamaya çalışmıştım ve takılma 2 katına çıktı. Önceki sistemim şuankinden çok daha kötüydü ama takılma gibi bir sorun yaşamıyordum ama yine de isteyenler için sistemimi yazıyorum.

Fare: Logitech G300S.
İşlemci: AMD A10-5800K APU 3.8GHz (4 çekirdek)

Harddisk olabilir, işlemcinin ısınması olabilir.

Fare: Logitech G300s.
İşlemci: AMD A10-5800k APU 3.8GHz (4 çekirdek)

Sorun bende de oluyordu birkaç gündür. Çekilmez çile cidden. Ben kendi çözüm yolumu anlatayım umarım sende de işe yarar. Bilgisayarıma sağ tıklayıp aygıt yöneticisi- evrensel seri yolu ve denetleyicileri. Buradaki USB sekmelerine sağ tıklayıp güç yönetimi sekmesinden güç kazanmak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın seçeneğini pasif hale getiriyoruz. Ardından aygıt yöneticisinden bu sefer insan arabirim aygıtlarına gelerek oradaki sekmelere de aynı işlemi yapıyoruz. Umarım açıklayıcı ve faydalı olur.

Geri
Yukarı