Oyun açınca RX 6600 ekran kartı fanları çok şiddetli dönüyor

TurboxFanClub

Hectopat
Merhaba öncelikle, sistem özelliklerim; RX6600 8 GB - A520M Plus - R5 5500 - 16 RAM.
Az önce NFS Heat'ı açtığımda fanlar ilk başlarda normal bir biçimde ses çıkarmadan çalışıyordu, 10-15 saniye sonra çok şiddetli bir şekilde dönmeye başladı. Patlayacak gibi ses çıkıyordu, korktuğum için sistemi kapattım. Sistemi tekrar açıp oyuna giriş yaptığımda ise aynı durumla karşılaştım. NFS Heat'ı ilk oynadığım zamanlarda böyle bir sorun yoktu, bugün böyle bir sorun yaşamaya başladım. Sistemimi alalı daha 1 sene olmadı, sistem parçaları ikinci el değil. Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.

Ekran Görüntüsü (1840).png

Bu kısmın fotoğrafını atar mısınız performans>ayarlanıyor>manuel olarak ayarla(biraz aşağı kaydırın göreceksiniz>gelişmiş kontrol.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-04 200824.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-04 200824.png
    87 KB · Görüntüleme: 11
Bu kısmın fotoğrafını atar mısınız performans>ayarlanıyor>manuel olarak ayarla(biraz aşağı kaydırın göreceksiniz>gelişmiş kontrol.
Ekran Görüntüsü (1846).png

Buyrun hocam.

Hocam konudan alakasız ama AMD kartta sorunlar varmış siz hiç karşılaştığımız WattMan falan.
Hocam RX6600'de şuana kadar WattMan hatası almadım, genel olarak kullanıcılarda almadığını söylüyor. Fakat WattMan harici konuda da gördüğünüz gibi ufak sorunlar olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı