Oyun alanında tasarımcı nasıl olunur?

elzemelsem

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar oyunları için art alanında çalışmak istiyorum. Karakter çizimleri, 3D modellemeleri, animasyonları yapmak istiyorum. Baştan söyleyeyim yazılım ve kodlama gerektirmeyen kısmını kast ediyorum. Buraya yazmadan önce oyun şirketlerinin açık ilanlarına baktım ve benim istediğim alanlarda gerçekten de yazılım kodlama bilgisi istemiyor. Maya, ZBrush, Blender gibi modelleme uygulama bilgisi falan istiyor.

Ben aslında görsel iletişim tasarımı istiyorum hatta zorunlu ve seçmeli dersleri gayet yeterli görünüyor, işime yarayacağından çok eminim lakin çizgi film animasyon bölümü biraz aklımı karıştırdı. Ama görsel iletişim tasarımında istediğim çok şeyi öğrenebilirim çok geniş seçenek sunuyor.

Yine de bu "alanda bilgisi" olan kişilerin görüşlerini merak ediyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-19 230910.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-19 230910.png
    409,4 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilmiyorsam grafik tasarım üniversite bölümü okunuyor bunlar için. Kaba tasarımlar için programlarla öğretiliyor, siz nasıl model yapacağınıza göre detaylara iniyorsunuz.

Bilgisayar oyunları için art alanında çalışmak istiyorum. Karakter çizimleri, 3D modellemeleri, animasyonları yapmak istiyorum. Baştan söyleyeyim yazılım ve kodlama gerektirmeyen kısmını kast ediyorum. Buraya yazmadan önce oyun şirketlerinin açık ilanlarına baktım ve benim istediğim alanlarda gerçekten de yazılım kodlama bilgisi istemiyor. Maya, ZBrush, Blender gibi modelleme uygulama bilgisi falan istiyor.

Ben aslında görsel iletişim tasarımı istiyorum hatta zorunlu ve seçmeli dersleri gayet yeterli görünüyor, işime yarayacağından çok eminim lakin çizgi film animasyon bölümü biraz aklımı karıştırdı. Ama görsel iletişim tasarımında istediğim çok şeyi öğrenebilirim çok geniş seçenek sunuyor.

Yine de bu "alanda bilgisi" olan kişilerin görüşlerini merak ediyorum.
Üniversiteye gidip hiçbir şey öğrenmeyen tonlarca insan var. Olay gittiğin üniversitede değil, kendini geliştirip geliştirmemekte. Her yaptığın hatayı değerlendirip sürekli pratik yaparsan gelişirsin ve yurt dışında okumadan bile iş sahibi olabilirsin. Senin alanında ise Blender, Maya, Substance Painter gibi uygulamaları öğrenip sürekli pratik yapmak gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı