13 yaşında oyun geliştirici nasıl olunur?

Merhaba bunla ilgili Rehber: Türkiye'de oyun geliştiricisi olmak bir rehber yazmıştım.

Böyle sorunlu insanları görmezden gelin belki rehberin bir faydası olur. Sorunuz olursa da yardımcı olmaya çalışırım. 2-3 senedir sektördeyim bir şeyler biliyorum artık

Çoğu oyun motoru çok üst seviyeye kadar yüksek sistem istemiyor ya o seviyeye gelmesine daha çok var. Kassa üzse de ben bulaşmasını öneririm yine de.

Direkt işe girme olarak bakmasına gerek yok ki bu yaştan oturup kodlama mantığını oyun motoru mantığını öğrenmesi inanılmaz büyük bir artı. Şimdi böyle ufak şeylerle uğraşıp zaman geçtikçe daha büyük işlere atılır. Er ya da geç bu ufak şeylerle uğraşacak. Mesele ne kadar erken başladığı. Kodlamanın temellerini kullanarak basit bir şey yapması bile onu on kat öne geçirir bence. Ellerini kirletmekten korkmayın uğraşsa yeter
Hocam bu arada biraz konu dışı olacak ama sizce yazılımcı olmak mantıklı mı?

Hocam bu arada biraz konu dışı olacak ama sizce yazılımcı olmak mantıklı mı?
Herkes yazılımcı oluyor diye yazılımcı olmak mantıklı değil. Ama ilgi alakanız varsa neden olmasın güzel meslek. Ama insanlar çok fazla bir iki alana sıkıştı. Ülkedeki herkes 3-4 meslek grubuna girmeye çalışıyor resmen bu alanların da değeri azalabiliyor. O yüzden en iyi meslek kesin olun diyemem. Bi zanaate sanayiye ilginiz vardır koşun gidin çırak olun mutlaka çoğu işten daha fazla kazanırsınız ileride. Ama ilginiz varsa yazılım da iyidir tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı