Oyun alınırken Dolar kuru neye göredir?

Bildiğim kadarıyla dolar kurunu alışveriş yapacağınız kartınıza ait bankanın o an ki dolar kuruna endeksleyerek alışverişi yapmış oluyorsunuz, yani anlayacağınız dolar üzerinden yurtdışı kaynaklı sitelerden alışveriş yaptığınızda Türk Lirası cinsinden hesaplama yapmıyorlar, bankanız yükümlü diye biliyorum.

Bildiğim kadarıyla dolar kurunu alışveriş yapacağınız kartınıza ait bankanın o an ki dolar kuruna endeksleyerek alışverişi yapmış oluyorsunuz, yani anlayacağınız dolar üzerinden yurt dışı kaynaklı sitelerden alışveriş yaptığınızda Türk lirası cinsinden hesaplama yapmıyorlar, bankanız yükümlü diye biliyorum.

Evet ne zaman euro ve dolar bazında alışveriş yapsam banka TL'ye çevirince üstüne 3-5 bir şeyler ekliyor.

Evet ne zaman euro ve dolar bazında alışveriş yapsam banka TL'ye çevirince üstüne 3-5 bir şeyler ekliyor.
Bankanızın internet bankacılığından veya bankanın internet sitesi üzerinden bakın dolar kurunun o an ki satış fiyatına (her bankanın döviz kuru farklı olur o yüzden hangi bankayla alışveriş yapacaksanız o bankanın internet sitesinden bakın, Google Döviz hesaplama üzerinden değil) alacağınız ürünün dolar fiyatıyla çarpın kartınızdan düşecek olan tutar o kadar oluyor.

Bankanızın internet bankacılığından veya bankanın internet sitesi üzerinden bakın dolar kurunun o an ki satış fiyatına (her bankanın döviz kuru farklı olur o yüzden hangi bankayla alışveriş yapacaksanız o bankanın internet sitesinden bakın, Google döviz hesaplama üzerinden değil) alacağınız ürünün dolar fiyatıyla çarpın kartınızdan düşecek olan tutar o kadar oluyor.

Teşekkür ederim bu bilgiyi verdiğiniz için. Peki bankamın yurt dışı alışverişlerinde ekstra bir para kesme hakkı var mı? Bu konuda bilginiz var mı?

Teşekkür ederim bu bilgiyi verdiğiniz için. Peki bankamın yurt dışı alışverişlerinde ekstra bir para kesme hakkı var mı? Bu konuda bilginiz var mı?
Çok bir bilgim yok o konuda ama mantıken MasterCard ve VISA altyapısıyla işlem yapıyorsunuz o yüzden kestiklerini veya kesme haklarının olduğunu pek sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı