Steam Oyun alırken fatura adresine ne yazılmalı?

Dolandrıcılık banı sürecisinde soruyorlar. Bizzat yaşadığım için söylüyorum. Kredi kartının türünü , son 4 hanesini ve fatura adresini istediler.
Açtığım konularda steam hesabının nasıl kurtarılacağına dair bir konu bulunuyor. Dolandırıcılık banı olayını ilk kez duyuyorum. Birini dolandırdığınız zaman mı yediniz?

Merhaba arkadaşlar. Bugün ilk defa Steam'den oyun almaya karar verdim. Kart bilgilerimi girerken fatura adresi diye bir yer fark ettim oraya neyi nasıl yazmalıyım?
Knk gereksiz bişi istedini yaz. Normalde ev adresini girceksin oraya, oyunun nereden satın alındığını sisteme kaydediyo sadece bi işe yaramıyo

Açtığım konularda Steam hesabının nasıl kurtarılacağına dair bir konu bulunuyor. Dolandırıcılık banı olayını ilk kez duyuyorum. Birini dolandırdığınız zaman mı yediniz?

Dolandrıcılık banı birini dolandrırılınca mı yiyiliyor? Kendi kartımdan 2 kez yüklü miktarda para yükledim şüpheli algılayp ban attı, kart bana ait olduğu için bütün bilgileri verdim banım açıldı. Konumuz bu değil. İleride Steam destek sorularını değiştirr ise ne yapacaksınız?

Dolandrıcılık banı birini dolandrırılınca mı yiyiliyor? Kendi kartımdan 2 kez yüklü miktarda para yükledim şüpheli algılayp ban attı, kart bana ait olduğu için bütün bilgileri verdim banım açıldı. Konumuz bu değil. İleride Steam destek sorularını değiştirr ise ne yapacaksınız?
İlerde değiştirirse önceki yaptığınız işlemler sorulmaz, değiştikten sonra yaptığınız işlemler üzerinden sorulur. Ayrıca, dolandırıcılık banı diye bir şeyi ilk kez duyduğumu ifade ettim daha sakin olabilirsiniz hocam bilmiyorum yani ne olduğunu :D

"Asdasdasdasdasd"
"Qweqweqweewqsdadsa"

Moderatör de böyle cevap veriyorsa forum kimlere emanet düşünmek lazım.

Steam ya da bir başka yer fark etmez. Yurt dışı kaynaklı bir yerden alışveriş yaparken gerçek adresinizi yazmalısınız.
Zira başka ülke de olsa verdiğiniz adres fatura bilgisi için kullanılacaktır. Bildiğiniz gibi fatura Uruguay'da da Türkiye'de de resmi belgedir. Böyle saçma sapan şeyler yazılmaz, gerçek adresiniz yazılır. Aksi durum resmi belgede yalan beyan vermektir.

Hocam random bilgiler saklayabilirsiniz. Hesap kurtarmada aldığım oyunların faturalarının fotoğrafları ile zamanında hesabımı kurtarmıştım. Adres bilgilerimi falan istemediler

Yeni konular

Geri
Yukarı