Oyun az RAM kullanıyor ve FPS düşüşü oluyor

coniid

Hectopat
Görev yöneticisinde oyunun yaklaşık 5 MB RAM yediğini ve UWP işlem grubuyla ilgili bir uyarıyı fark ettim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Ram şişmesi mi oluyor anlayamadım gitti ya Ryzen 5 3500u 8 gb ram var 6 gb kullanabilir Fortnite,Gta 5,Forza Horizon 4 v.b gibi oyunlarda oluyor 50 fps ise 30-25 fps oluyor öyle devam ediyor oyunu açıp kapatmam gerekiyor.

Dosya Ekleri

• Ekran_Goruntusu_1079.png
    Ekran_Goruntusu_1079.png
    14,6 KB · Görüntüleme: 38
Sistemin oyunun sistem gereksinimlerini rahatlıkla karşılıyor. Ama gördüğünüz gibi 5,9 mb ram kullanıyor.
Oyun askıya alınmış. ''Askıya alınma işlemi bir süre kullanmadığınız uygulamalar veya servisler için kullanılır ve amaç bilgisayarınızda kullanmadığınız uygulamaların performansını düşürmesini engellemektir. Uygulamayı veya servisi kullandığınızda bu davranışın değişmesi beklenir veya görev yöneticisinde işleme sağ tıklayarak devam et veya yeniden başlat seçeneği seçebilirsiniz.''

Oyun askıya alınmış. ''Askıya alınma işlemi bir süre kullanmadığınız uygulamalar veya servisler için kullanılır ve amaç bilgisayarınızda kullanmadığınız uygulamaların performansını düşürmesini engellemektir. Uygulamayı veya servisi kullandığınızda bu davranışın değişmesi beklenir veya görev yöneticisinde işleme sağ tıklayarak devam et veya yeniden başlat seçeneği seçebilirsiniz.''
Bu değer oyundayken böyle ve sağ tıklayınca devam et ya da yeniden başlat seçenekleri de çıkmıyor.

Geri
Yukarı