Oyun bilgisayarı için parçalar uygun mu?

Superisi

Femtopat
Intel i3 10100 3.6GHz 4.3GHz 6MB LGA1200P.
Crucial basics 8 GB 2666MHz.
GTX1650 GP 4 GB 128 Bit ekran kartı.
Toshiba 3, 5 P300 1TB 64MB 7200RPM hard disk.
Netac N535 240GB SSD.
BIOSTAR h 410 mh DDR4 1200P anakart.

Bu parçalar PUBG, Zula, LoL, GTA 5 oyunlarını donmadan, ısınmadan, yarı yolda bırakmadan oyun oynamak için uygun mudur? Bütçem 4.000 TL. Uygun olmayan parçalar için öneri de bulunabilir misiniz? Bu arada bilgisayar parçaları konusunda bilgi sahibi değilim. Hazır sistem olarak temin edeceğim. Değişiklik yapılması gereken parça öneriniz olursa; sizden ricam model ve içerik detaylarını da belirtmeniz. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sistemde sorun göremedim uyum olarak. Fakat 1650S o sisteme daha iyi gider aralarında fiyat olarak çok fark yok ve %50 performans farkı var diye okudum.
INNO3D 1650 Super'lere bakabilirsin.
Bu arada SSD ve anakartınızın markalarını pek bilmediğim için tam yorum yapamayacağım kalitesi hakkında.

Öncelikle sistemde sorun göremedim uyum olarak. Fakat 1650S o sisteme daha iyi gider aralarında fiyat olarak çok fark yok ve %50 performans farkı var diye okudum.
INNO3D 1650 Super'lere bakabilirsin.
Bu arada SSD ve anakartınızın markalarını pek bilmediğim için tam yorum yapamayacağım kalitesi hakkında.

SSD ve anakart için onerebileceginiz marka var mı? RAM 16 GB yapmak daha mı iyi olur?

SSD ve anakart için onerebileceginiz marka var mı? RAM 16 GB yapmak daha mı iyi olur?

RAM olarak günümüzde 8 GB RAM yetmemeye başladı. Çoğu oyun 10 GB'ın üstünde kullanmaya başladı genellikle. 16 GB RAM geleceğe yönelik olur.

SSD olarak Kingston A400, Samsung 860 Evo gibi modellerin 240 GB versiyonlarına göz atmanızı öneririm. Ben de aşağıya bırakayım şöyle;
.
.
Anakarta gelirsek, ben de AM4 soket anakart olduğu için pek fazla tavsiye veremiyorum ama sosyal bölümünden bakındım anakart markanıza. Genellikle kaliteli olduğu, ülkemizde çok tanınmasa da yurt dışında gayet ünlü bir kart olduğu söyleniyor. Anakartınızın kalite sorunu olduğunu sanmıyorum bu yorumlar sayesinde. Fakat bilindik markalar (Gigabyte, MSI, ASUS) gibi markalara yönelin bütçeniz varsa önerdiğim bir hareket.

Geri
Yukarı