Oyun boyutu küçültme

WinTime

Hectopat
Yer
Afyon/Merkez
Arkadaşlar ben bir dizüstü bilgisayar sahibiyim. 240 GB sanddisk SSD bulundurmakta. Bilgisayarımda halihazırda GTA 5 yüklü kendisi 89 GB'lık bir alan kaplıyor. Boş alanım ise 85 GB olduğunu hatırlıyorum. (Bilgisayarda GTA 5 dışında yüklü bir oyun bulunmamaktadır) ben bir de Rainbow Six Siege indirmek istiyorum çünkü her seferinde birini silip yüklemekten yıldım fakat kendisi 83 GB. O indikten sonra bana GB'lık yer kalır kalmaz. Ben bu oyunların boyutunu nasıl küçültebilirim? Bilgisayarımda extradan nasıl boş yer açarım? Bir de son olarak sistemin stabil çalışması için gerekli alan kaç GB'lık boş alandır? Ana sorunum oyun boyutu küçültmektir.
Konuyla ilgisi bilgisi olanlara şimdiden çok teşekkürler.

Artık o boyutlarda harddisk üretilmiyor diye biliyorum, tarihi eser olacağından 50 TL'ye bile yazık olur. En azından 500 GB bir harddisk bakması daha makul olur arkadaşın.

Konudaki soruya gelecek olursak, öyle bir işlemin mümkün olacağını sanmıyorum. Rıp oyunlarda genelde boyut küçültme için ara sahnelerin ses dosyaları silinir ama orijinal oyunun bütünlüğünü bozacağından önermem. Ayarlardan depolama kısmına girerek alan açmak adına neler silebileceğinize göz atın.

Hocam şöyle ki rıp sadece korsan oyunlarda yapılıyor diye biliyorum ama orjinallerde de yapılabiliyorsa yapmak istemem. Şu an Windows'un dosya sıkıştırma işlemiyle sıkıştırıyorum 2.5 saatimi alacakmış bakalım ne kadar sıkışacak oyun. (Sıkıştı 500 MB için 2.5 saat çöp, güzel.)Compactguı diye bir program varmış o da sıkıştırıyormuş ben çözemedim hata veriyor. Arkadaşlar tamam çok güzel HDD tavsiyelerinizde ben sorularımı oraya yazdım onlara cevap verseydiniz keşke. HDD önerisinde bulunmak bana bir ifade etmiyor.
HDD muhabbetini ben istemedim yukarıda mesajlar var zaten. Nereye takacağımıda biliyorum ironi yapmıştım ama.

Geri
Yukarı