Çözünürlüğü düşürmeden görüntüyü küçültme

aLi[GG]

Hectopat
Merhaba, sanırım 720P bir monitörüm var(TV). 720P kullanırken 1080P'ye çekince her şey küçülür ekrana göre. Ben çözünürlüğü düşürmeden görüntüyü aynı küçültebilir miyim?

Not: Biraz karışık bir soru sorduğumun farkındayım, inşallah anlamışsınızdır.

Çözünürlük düşürülürse simgeler vs. büyür. Siz tam olarak ne yapmaya çalışıyorsunuz anlayamadım.
Bilgisayarın görüntüsünü; çözünürlüğü değiştirmeden küçültmek mi istiyorsunuz?

1080p'ye çektikten sonra görüntü ayarlarından görüntü boyutunu %125,%150 200-300 diye arttırabiliyorsunuz. Aşırı bir küçülme olacağını sanmıyorum fakat görüntüde bozulmalar olabilir. Onun önüne o şekilde geçmeniz mümkün. Eğer derdinizi doğru anladıysam bundan bahsediyorsunuz. :D 55" TV de 4k çözünürlükte 3 metre'den simgeleri görebilmek için o yöntemden faydalanıyorum.

1601381292394.png

Sanırım istediğiniz şey şu şekilde yapılıyor. Masaüstüne sağ tıklayın. Görüntü ayarları deyin. Gelişmiş ölçeklendirme ayarları deyin. Orada aşağıda kutucuk var. Ona 125-150 gibi 100'den daha büyük bir sayı yazın ve uygulayın. Sonrasında oturumu kapatmanızı falan isteyebilir. Onu da yapın.

1080p'ye çektikten sonra görüntü ayarlarından görüntü boyutunu %125,%150 200-300 diye arttırabiliyorsunuz. Aşırı bir küçülme olacağını sanmıyorum fakat görüntüde bozulmalar olabilir. Onun önüne o şekilde geçmeniz mümkün. Eğer derdinizi doğru anladıysam bundan bahsediyorsunuz. :D 55" TV de 4k çözünürlükte 5 metre'den simgeleri görebilmek için o yöntemden faydalanıyorum.
Nedense %100 dışındaki değerlerde bazı yazılar ve görüntüler bozuluyor. Ben %100 de kullanıp tarayıcımın ölçeğini arttırıyorum.

Nedense %100 dışındaki değerlerde bazı yazılar ve görüntüler bozuluyor. Ben %100 de kullanıp tarayıcımın ölçeğini arttırıyorum.
Ekrandan alınan görüntüye göre en uygununu ayarlamak bize düşüyor işte :) 720 den 1080 e belki bozulma da olmayabilir bilemiyorum.

Yanlış yazmışım çözünürlüğü büyültmeden nasıl her şeyi küçültebilirim olacak.
Çözünürlük düşürülürse simgeler vs. büyür. Siz tam olarak ne yapmaya çalışıyorsunuz anlayamadım.
Bilgisayarın görüntüsünü; çözünürlüğü değiştirmeden küçültmek mi istiyorsunuz?
Evet, tam da bunu yapmak istiyorum.

Geri
Yukarı