Çözüldü Oyun Dengesiz CPU Kullanımı Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

atakan359

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bir süredir FPS problemi yaşıyordum. MSI Afterburner ile değerlere baktığım bu kasmaların yaşandığı sıralarda CPU kullanımı %40'lardan %80 %90'lara fırlıyor sonra ise düştüğünde FPS yine eski haline geliyor.

Öncellikle daha yeni format attım herhangi bir virüs problem olduğunu sanmıyorum bunlar oluşurken işlemcimdeki sıcaklık en yüksek 68 dereceyi gördü.

Sizce sorun BIOS'tan mıdır? BIOS'ta herhangi bir ayar yaparak bu sorunu çözebilir miyim?

• Windows 10
  • İşlemci FX 8320
  • Anakart 970-A G43
  • Ekran kartı R9 380
  • 16 GB RAM

Çözüm
Arkadaşlar sorun şu anda çözülmüş gibi. Birkaç saattir FPS düşüşü yaşamıyorum.

Sorunumu BIOS'tan çözdüm. AMD Turbo Core ve bunun gibi işlemci ile alakalı bazı ayarlamalar yaparak çözdüm, eğer bu sorunum ileride devam ederse size bildiririm.
Öncelikle FX 8320'nin R9 380'e darboğaz yapması pek de mümkün değil, BİOS'un güncel mi? Değilse buradan en güncel BİOS'u indirip güncellemeni öneririm. Bu arada kullandığın PSU'yu belirtirsen iyi olur.

Format atmadan öncede bu sorunu yaşıyor muydun? Belki yazılımsal bir sorundur ve anakartın hiç hoşuma gitmedi. Bir de güç kaynağını belirtirsen belki sorun neyden kaynaklandıgını anlarız.

Arkadaşlar sorun şu anda çözülmüş gibi. Birkaç saattir FPS düşüşü yaşamıyorum.

Sorunumu BIOS'tan çözdüm. AMD Turbo Core ve bunun gibi işlemci ile alakalı bazı ayarlamalar yaparak çözdüm, eğer bu sorunum ileride devam ederse size bildiririm.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı