Oyun depolamak için 1 TB M.2 SSD önerisi

GRBreakpoint

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Oyun depolamak için 1 TB M.2 SSD alacağım. Şu an sistemim gen 4 m2. SSD destekliyor ancak sistemim 870 EVO Plus'a kurulu. Tekrar sistem kurmayla uğraşmayacağım sistem yine mevcut Samsung diskte kalacak. Oyun yükleyip bittikçe silip yükleyeceğim ve uzun ömürlü olması tercihim. Bütçe maksimum 2.000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:

Oyunları hızlı bir şekilde yüklemek içinde bu iyi bir ssd.
Aynı paraya gen4 olduğu için gen4 alacağım hocam.
Merak ettiğim bir diğer konuda sistemi gen4'e kursam daha hızlanır mı yoksa gözlü görülür etkisi olmaz mı? Çünkü sıfırdan sistem kurmaya üşeniyorum biraz daha yeni kurduğum için sistemi. Renegade alacağım gibi duruyor hocam.

Aynı paraya gen4 olduğu için gen4 alacağım hocam.

Merak ettiğim bir diğer konuda sistemi gen4'e kursam daha hızlanır mı yoksa gözlü görülür etkisi olmaz mı? Çünkü sıfırdan sistem kurmaya üşeniyorum biraz daha yeni kurduğum için sistemi. Renegade alacağım gibi duruyor hocam.

Kullandığınız SSD bu mu? Samsung 870 EVO MZ-77E500BW SATA 3.0 500 GB 2.5" SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Buysa yeni alacağınız SSD'ye geçmek sistemi hızlandırır büyük ihtimalle.

Kullandığınız SSD
Kullandığım SSD SATA değil hocam. Kullandığım bu;

Kullandığım SSD SATA değil hocam. Kullandığım bu;

Yok hocam gözlü görülür bir fark olacağını zannetmiyorum, oyun oynuyorsanız çok fark etmezsiniz bazı oyunlarda 1-2 saniye bazılarında hiç fark olmuyor yapılan testlerde. Driver yüklerken anca fark edilebilir. Windows açılışında 4-5 saniye hızlanabilir. Ben olsam yine kurardım gen 4'e ama diskiniz doluysa içindekileri bir daha yüklemek biraz iş tabii. Şu testlere bakabilirsiniz;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı