Oyun depolamak için 4 TB HDD önerisi

hawkeyes

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi oyunlarımı kurmak ve orada saklamak için HDD'ye ihtiyacım var. Bütçe olarak ise en fazla 2000 TL'yi gözden çıkarabilirim. Ayrıca dizüstü için değil kasam için ihtiyacım var.
Kendisi de kullanan ve ya sağlam bir disk önerebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

4 TB olup da gündelik kullanım amaçlı 7200 RPM disk yok. 5400/5900 olanlar oyun manasında üzerler.

2 adet 2 TB disk almanız mantıklı olur.

Ben bunu kullanıyorum 5 seneyi geçti taş gibi sağlam sorunsuz 70'den fazla oyun var içinde sorunsuz oynuyorum. Yeterli bir disk. Öneririm.

Ben bunu kullanıyorum 5 seneyi geçti taş gibi sağlam sorunsuz 70'den fazla oyun var içinde sorunsuz oynuyorum. Yeterli bir disk. Öneririm.
5400 RPM bu yalnız.

5400 RPM bu yalnız.

Tamam 5400 ile de oyun oynanıyor? RDR2 Starcraft 2 Diablo 3, Overwatch, Witcher 3, CoD serisi, vs daha birçok oyunu sorunsuz oynuyorum geç yükleniyor SSD'ye göre loadingler o kadar.

Ayrıca bende 2 HDD var biri bu diğeri Samsung HDD SATA 2 5400 oda yedek depo gibi kullanıyorum.

2 SSD 1 M.2 var SSD'ler en favori oyunları koyuyorum M.2'de Windows var sadece. Kalan diğer tüm oyunlar 4TB içinde ve hiçbiri HDD olduğu için sorun yaşamıyor. Bu yanlış bilinen bir algı eskiden beri insanlar HDD de oyun oynuyordu zaten SSD daha hızlı olunca geçti sadece bazı oyunlar SSD öneriyor. Ama asla bir engel değil. 5400 RPM olması oyunda FPS etkilemez takılma olmaz. Sadece loading geç yüklenir o kadar.

Ek olarak büyük TB disklerde 7200 kullanmamalarının sebebi daha çok arıza riski yaşaması genelde 5400 en iyisi benim 1 TB 7200 diskim yine Western Digital Blue 1 senede bad sectör vermeye başladı. 5400 hem uzun ömürlü hem de sağlam.

Yeni konular

Geri
Yukarı