Oyun download ederken internete giremiyorum

mertszgn16

Hectopat
İnternetim Turkcell Superonline ADSL oyunu 1, 2Mb/Sn download ediyorum indirmeye devam ederken internete erişim sağlayamıyorum. Eskiden hem download ederken internete girebiliyordum. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet kesiliyor mu yoksa yavaşlıyor mu? Yavaşlıyorsa sebebi belli. Zaten ADSL olduğu için 12MBPS civarında geliyor ve bunun tamamını indirmeye ayırdığınızda doğal olarak internet yavaşlıyor. İndirme hızını sınırlayabilirsiniz, 500KB falan yaparsanız internet kullanımı biraz daha rahatlayacaktır. Aynı durumdayım ben indirme yaparken böyle yapıyorum.

Eğer ADSL bağlantınızın indirme sınırının hepsiyle indirme yapıyorsanız internetiniz aşırı derecede yavaşlayacaktır. Yaşadığınız durum gayet normal. Eğer sınırlayabiliyorsanız biraz aşağı çekin download'ı ve internette gezinmeye devam edin. Yani ortada anormal bir durum yok merak etmeyin.

İnternet kesiliyor mu yoksa yavaşlıyor mu? Yavaşlıyorsa sebebi belli. Zaten ADSL olduğu için 12MBPS civarında geliyor ve bunun tamamını indirmeye ayırdığınızda doğal olarak internet yavaşlıyor. İndirme hızını sınırlayabilirsiniz, 500KB falan yaparsanız internet kullanımı biraz daha rahatlayacaktır. Aynı durumdayım ben indirme yaparken böyle yapıyorum.

İndirme yaparken hız sadece indirmeye veriliyor dediğim gibi önceden yapmıyordu böyle bir şey sizlerde sağ olun cevabını da yazmışsınız peki bunu nasıl ayarlayabilirim indirme hızını düşürmek için modem arayüzünden yapılıyor büyük ihtimal...

İndirme yaparken hız sadece indirmeye veriliyor dediğim gibi önceden yapmıyordu böyle bir şey sizlerde sağ olun cevabını da yazmışsınız peki bunu nasıl ayarlayabilirim indirme hızını düşürmek için modem arayüzünden yapılıyor büyük ihtimal...
İndirmeyi Steam'den mi yapıyorsunuz?

Steam'den indirme yaparken kısıtlamak için steam kütüphanesine gelin, ardından sol en üst köşede ''Steam'' düğmesine tıklayın ve ayarlar deyin. Açılan pencerede indirmeler bölümüne gelin ve oradan indirme hızını 512KB'a sınırlayın. Böylece arkada indirme açıkken internet aşırı yavaş olmaz.

Steam'den indirme yaparken kısıtlamak için steam kütüphanesine gelin, ardından sol en üst köşede ''Steam'' düğmesine tıklayın ve ayarlar deyin. Açılan pencerede indirmeler bölümüne gelin ve oradan indirme hızını 512KB'a sınırlayın. Böylece arkada indirme açıkken internet aşırı yavaş olmaz.

Teşekkürler Steam oldu ama bunu diğer indirme araçlarına da uygulamam lazım

Modem servis sağlayıcı tarafından bir İP numarası alır ve bu İP numarasını bağlanan cihazlara dağıtır. Aynı zamanda bağlanan cihazlara veri yönetimi yapar. Kaliteli modemlerde sadece veri dağılımı iyi şekilde yapılır. Sorunun modem kaynaklı. Ya indirme yaparken indirme hızına limit koyacaksın yada router veya iyi bir modemle çözüm sağlayacaksın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı