Oyun ekipmanlarında ASUS vs Logitech

Eğer bütçen kısıtlıysa logitech al dostum. Rampage, Everest vs alacak kadar zenginsen sen bilirsin...

Anlıyorum, çabuk bozulma potansiyeli olduğu için kısa sürede tekrar alma durumunda daha fazla para kaybı söz konusu. Ancak 3-4 yıl önce aldığım Rampage kulaklık yeni yeni bozulmaya başladı. Beklediğimden daha uzun dayandı. Belki de çok şanslıydım bilmiyorum ama bazen iyi çıkıyor. 😀

Anlıyorum, çabuk bozulma potansiyeli olduğu için kısa sürede tekrar alma durumunda daha fazla para kaybı söz konusu. Ancak 3-4 yıl önce aldığım Rampage kulaklık yeni yeni bozulmaya başladı. Beklediğimden daha uzun dayandı. Belki de çok şanslıydım bilmiyorum ama bazen iyi çıkıyor. 😀
Redragon K552. MH630. Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol
Mouse biraz riskli gibi ama. İndirime girerse G203 al. Bu üçü harika gider.

Logitech çok daha kaliteli ve dayanıklıdır. Ekstra multimedya özelliği ve suya dayanıklı olması gibi etkenleri de var. Ama bu klavyeyi mekanik diye önerdim. Çok fazla oyun oynamıyorsanız ve tepkime süresine çok ihtiyaç duymayıp rahat rahat keyifli oyun oynuyorum derseniz Logitech G213 tercih edebilirsiniz.

Logitech çok daha kaliteli ve dayanıklıdır. Ekstra multimedya özelliği ve suya dayanıklı olması gibi etkenleri de var. Ama bu klavyeyi mekanik diye önerdim. Çok fazla oyun oynamıyorsanız ve tepkime süresine çok ihtiyaç duymayıp rahat rahat keyifli oyun oynuyorum derseniz Logitech G213 tercih edebilirsiniz.
Teknik olarak daha hızlılar ama oyunda çok farkını görmez bence. Aynı şey optik switchlerde de geçerli ama tabii mekanik daha dayanıklı ve kaliteli olacaktır.

Çok farkını göremez kesinlikle yanlış bir bilgilendirme. Aralarında büyük bir tepkime süresi farkı var. Siz onlardan 1 saniye önce tepki veriyorsunuz öyle düşünün. Bu rekabetçi oyunlar oynadığınız zaman sizin için aşırı önemli olabiliyor. Size farkı şöyle anlatayım. 144 Hz monitöre mekanik klavye diyelim 60 Hz monitöre de membrane klavye diyelim. Optik Switch modelleri de çok düşük bir tepkime süresine sahip ve onlar da zira normal mekanik klavyelere göre fark ediyor.

Çok farkını göremez kesinlikle yanlış bir bilgilendirme. Aralarında büyük bir tepkime süresi farkı var. Siz onlardan 1 saniye önce tepki veriyorsunuz öyle düşünün. Bu rekabetçi oyunlar oynadığınız zaman sizin için aşırı önemli olabiliyor. Size farkı şöyle anlatayım. 144 Hz monitöre mekanik klavye diyelim 60 Hz monitöre de membrane klavye diyelim. Optik Switch modelleri de çok düşük bir tepkime süresine sahip ve onlar da zira normal mekanik klavyelere göre fark ediyor.
Hz ve klavye çok iyi bir karşılaştırma değil. Hem yanlış bilgilendirme değil tercih sadece. Tabii ki de teknik olarak daha hızlı ve daha isabetli basacaksınız. Kalite de artıyor. Ama benim açımdan çok farkları olmadı. Alıştığımdan ya da tercihim olduğundan olabilir. Sadece fikrimi söyledim.

Ama optik konusunda katılmıyorum. Marketleme numarası sadece. Teknik olarak daha hızlılar ama çok az bir fark (mekanik klavyelerden). His olarak fark etmek çok zor/fark edemezsin. Oyun performansı da aynı seviyede olacaktır.

Klavye çeşitlerini hiç bilmiyorum açıkçası çünkü çok çok uzun zamandır aynı klavyeyi kullanıyorum. Portu PS2 olan çok eski bir klavye. Şimdiye kadar hiç değiştirmedim çünkü bozulmadı. Ancak mouse ve kulaklık değiştirirken onu da değiştireyim diye düşündüm. Membran veya mekanik klavye hakkında hiçbir deneyimim yok ve pek de rekabetçi oyun oynamıyorum yani tepki süresi önemsiz benim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı