Oyun ekranında kasadan gelen cızırtı

FEDUX

Hectopat
Makaleler
2
Hyper scape oyununda (başka oyunlara dikkat etmedim). Oyun açıkken RAM taraflarından geldiğini düşündüğüm bir cızırtı var. Ama oyunu Alt+Tab'a attığımda anında ses kesiliyor. Kasaya yaklaştığımda duyabiliyorum bu sesi.
RAM'lerim G.Skill Ripjaws V 8x2 3200MHz.
Ekran kartım ASUS Dual GTX 1060 OC 6 GB.

Ram taraflarında HDD var mı bendede var öyle bir ses var HDD'nin mekanik ömrü bitmiş olabilir yada fanlardan geliyor olabilir.
Hayır harddiskim kasanın arkasında kalıyor.
Oyun içi kullanımları atın. Ekran kartından geliyor olabilir, kaç FPS alıyorsunuz, monitörünüz kaç Hz?
Resimi attım. Aynı şekilde Fortnite'dada yapıyor. Resim Fortnite'a ait. Monitörümü hdmi to vga dönüştürücüsü ile kullanıyorum. 60hz.
Kasanın kapağını aç ve oyun esnasında ekran kartıyla psudan gelen sesleri dinle büyük ihtimal ikisinden biri bobin ağlaması yapıyordur. Zararı olmaz fakat güzel baş ağrısı yapar.
Kulağımı yaklaştırdığımda sanki ekran kartının hemen Ramlerin altında bulunan kısmından geliyormuş gibi geldi bana.

Dosya Ekleri

• 16023297780007554568253930471858.jpg
    16023297780007554568253930471858.jpg
    243,6 KB · Görüntüleme: 37
Hayır harddiskim kasanın arkasında kalıyor.

Resimi attım. Aynı şekilde Fortnite'dada yapıyor. Resim Fortnite'a ait. Monitörümü hdmi to vga dönüştürücüsü ile kullanıyorum. 60hz.

Kulağımı yaklaştırdığımda sanki ekran kartının hemen Ramlerin altında bulunan kısmından geliyormuş gibi geldi bana.

Sistem yüke bindiğinde yapıyorsa dediğim gibi büyük ihtimal psu yada ekran kartından. Her üründe olabilecek kronik bir sorun. Onarımı yapılmıyor bildiğim kadarıyla fakat garantiye gönderirsen değişim sağlanıyor.

Geri
Yukarı