Oyun esnasında donma sorunu

• Konuyu başlatan H4N
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 653

H4N

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, 4 ay önce PC topladım ve 3 defa PSU arızası yaşadım sorun ise kapalı konumda dahi cızırtı gelmesiydi, garantiye gönderdim aralıklara üçünde de bir sorun olmadığını söylediler daha önce oynadığım 2 oyun vardı onlarda bir sorun yaşamadım fakat dün yeni bir oyun yükledim grafik derecesi biraz daha yüksek diğer oynadığım 2 oyuna göre bu oyuna girdiğimden itibaren yaklaşık 45 dakika sonra oyun takılıyor ve kulaklıktan oyunun sesinin rahatsız edici tekrarı geliyor. Sonrasında monitör "No signal" konumuna geçiyor bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum sorunun nerede olduğunu anlayamadım fazla bilgim olmadığı için ama PSU'nun sorunlu olduğunu düşünüyorum. Ondan mı kaynaklanıyor yoksa ekran kartından mı ? Bu sabah RAM'leri ve ekran kartını slotlarından çıkarıp slotların tozlarını temizledim tekrar montajını yaptım sonuç yine aynı yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar, sorun PSU'da değilmiş yeni aldığım PSU'da da aynı şeyi yaşattı ve ekran kartı üzerindeki logo kendini kapattı, daha önce oldu mu oyundayken bu hatayı verdiğinde dikkat etmedim. PC'yi kullanmaya başladığım ilk günden bu yana Catalyst Center sürekli kapat hatası veriyordu ve çözüm bulamamıştım bende o şekilde kullanmaya devam ettim, muhtemelen sorunun ekran kartında olduğu kanaatindeyim, fakat başka bir arkadaşta aynı sorunu yaşamış onda hem ekran kartını hem de ana kartı iade almışlar ben sadece ekran kartını garantiye göndereceğim. En kısa sürede bilgilendirme yaparım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı