Ryzen 7 7700X ROG STRIX LC II 360 ile boşta 85 derece

Alesta1337

Decapat
Daha fazla  
ROG STRIX LC II 360 sıvı soğutma çözümünü kullanıyorum ve masaüstünde boşta çalışırken işlemci sıcaklıklarının 75-85 derece aralığında gezindiğini gözlemledim. Bu durumun normal olup olmadığı konusunda net bir bilgiye sahip değilim; ancak, internet üzerindeki kaynaklardan 7700X işlemcinin zaten sınırları zorlayacak şekilde çalıştığı bilgisine ulaştım. Bununla birlikte, sıvı soğutma fanlarının yarattığı yüksek ses düzeyi beni rahatsız ediyor. Herhangi bir çözüme ulaşan var mı?

Devamlı mı bu sıcaklıklar? Yoksa açılırken falan abanıp sonra düşüyor mu? Gerçi öyle bir senaryoda yine fazla ama öğrenmekte fayda var.
Yaklaşık 15 dakika önce normal bir şekilde kullanırken 85-90 arası geziyordu, Armoury Crate üzerinden Auto-Tuning yaptım, restartladım ve şu an 74 derece. Tuhaf bir şekilde dereceler fazla oynuyor gibi geldi. Devam ettikçe bilgilendirme yapabilirim. Fakat yine de başka bir fikri olan varsa yanıtlarsa sevinirim 💖

ROG STRIX LC II 360 sıvı soğutma çözümünü kullanıyorum ve masaüstünde boşta çalışırken işlemci sıcaklıklarının 75-85 derece aralığında gezindiğini gözlemledim. Bu durumun normal olup olmadığı konusunda net bir bilgiye sahip değilim; ancak, internet üzerindeki kaynaklardan 7700X işlemcinin zaten sınırları zorlayacak şekilde çalıştığı bilgisine ulaştım. Bununla birlikte, sıvı soğutma fanlarının yarattığı yüksek ses düzeyi beni rahatsız ediyor. Herhangi bir çözüme ulaşan var mı?
Ryzen x serisi zaten aşırı ısındığı biliniyor ancak bu dereceler anormal geldi bana 360mm ile boşta böyle olması garip ya pompanız bozulmuştur ya da sıvı soğutma işlemcinin üzerine tam oturmamıştır kontrol ediniz lütfen

Evet çalışıyor.

Montajı ve termal macunu gözden geçirin derim ben. Fanlarınızın yönü, kasanın konumu ve genel hava akışı hakkında bir sorun var mı? @Marix aklınıza gelen başka bir şey var mı?

12900K'yı 76 derecede tutabilen bir soğutucunun 7700X'i 85'e ulaştırma şansı yok normal şartlarda. Hele ki masaüstünde.

Son düzenleme:
AiO PUMP'un USB kısmına takmadığımı fark ettim, zaten LC II'nin ortasında ASUS logosu yanmıyordu, ekstra 3 fan taktığım sırada çıkardım büyük ihtimalle, geri taktım ve şu an 60-65 derecelerde geziyor masaüstünde sanırım ufaktan hatayı düzelttik gibi, ayrıca termal macunu da yeniledim.

EDIT: 3 dakika süre geçti ve 37 dereceye düştü.

Geri
Yukarı