Oyun Esnasında Sistemin Kilitlenip Ses Çıkarması

• Konuyu başlatan RoYsV
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 722

RoYsV

Decapat
Arkadaşlar Fortnite oynarken ekran bir anda dondu ve ALT + TAB yaptığımda ekran siyah oldu, daha sonra ses çıkardı. Sebebi ne olabilir?

Arkadaşlar Fortnite oynarken ekran bir anda dondu ve ALT + TAB yaptığımda ekran siyah oldu, daha sonra ses çıkardı. Sebebi ne olabilir?
Ram arıza vermiş olabilir ramleri söküp silgi ile sokete giren kısmı silin tekrar takın aynı zamanda bana sistem özelliklerini yazın

Ram arıza vermiş olabilir ramleri söküp silgi ile sokete giren kısmı silin tekrar takın aynı zamanda bana sistem özelliklerini yazın

Msi B250M-PRO VD 2400MHZ - Gigabyte GTX 1060 3GB - İntel Core i3 7100 - Gskill 8GB 2400MHZ RAM - Kingston 120GB SSD - WD 1TB 7200RPM HDD

Minidump dosylarını paylaşıyım mı ?

Dropbox - mindumpp2.rar

Son düzenleme:
Msi B250M-PRO VD 2400MHZ - Gigabyte GTX 1060 3GB - İntel Core i3 7100 - Gskill 8GB 2400MHZ RAM - Kingston 120GB SSD - WD 1TB 7200RPM HDD

Minidump dosylarını paylaşıyım mı ?
Dediğim gibi ramleri silip takmanız gerekiyor olmazsa Hard diskte sorun olabilir

Bu arada Fortnite'ı ultra ayarlara çektiğimde oluyor bu sıkıntın az önce test ettim.
Eğer oyunu yüksek ayarlarda açarsanız sistem ekran kartına yüklenir, ama düşük ayarlarda açarsanız sistem işlemciye yüklenecektir.
Oyunu 720 p orta ayarlarda veya 1080 p düşük veya orta ayarlarda oynayın
Bu şekilde devam ederse erkan kartını yakabilirsin

Eğer oyunu yüksek ayarlarda açarsanız sistem ekran kartına yüklenir, ama düşük ayarlarda açarsanız sistem işlemciye yüklenecektir.
Oyunu 720 p orta ayarlarda veya 1080 p düşük veya orta ayarlarda oynayın
Bu şekilde devam ederse erkan kartını yakabilirsin

Ama alakasız değil mi yani 1060 ile ultra ayarlarda oynayamıcak mıyım ?

Ama alakasız değil mi yani 1060 ile ultra ayarlarda oynayamıcak mıyım ?
Açarsın ama dediğimi anlamadın ekran kartın iyi buna dayanır ama ayar yükseldikçe ekran kartı yorulur ayar düştükçe işlemciye yük biner demek istediğim

Önceden böyle bir sıkıntım yoktu, bir de bilgisayar donduğunda ram kullanımına baktım 1,668,54 gib rakam vardı.
Ram kullanımı normal değerde büyük ihtimalle ekran kartınız soğutmaya yetmedi ya da başka bir parça ısındı. Kasanızda kaç adet fan var? Ekran kartı fanı kaç tane bana bilgi verin

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı