Rehber Oyun faresi nasıl seçilir?

Öncellikle bu konuyu açmam da ki amaç benim gibi birçok insanın mouse seçiminde zorlandığını görüyorum ya elime oturmazsa gibi düşünen ya da neye göre seçeceğini bilmeyen arkadaşlar için bu rehber faydalı olacaktır.

Şimdi adım adım size mouse seçerken nelere dikkat etmelisiniz bunu anlatacağım.

1.Adım bu videodaki gibi ellerinizin boyunu ve enini bir kağıt, kalem ve metre yardımıyla ölçün.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2.Adım bu siteye girip ölçtüğünüz el ölçülerinizi yazın genişlik (width) X uzunluk (length) şeklinde.

hand_size.JPG

Sonrasında Search Leniency (arama sıklığı) kısmından bize uygun mouse bulana kadar arama (Search) tuşuna basıyoruz eğer bize uygun bir mouse bulamıyorsa arttırıyoruz.

sln.JPG

Ardından bu kısımda fareyi nasıl tutuyorsanız onu seçin.

g_type.JPG

Aşağıda bazı örnek mouse tutuş şekillerini görüyorsunuz;

gripp.jpg

3.Adım ölçtüğünüz elinizin boyutlarını uzunluk X 0.6, genişlik X 0.6 ile çarpın.
Bu çıkan sonuç bir mouse da sizin için olması gereken en optimum tutuşunuzu ve genişliğinizi, uzunluğunuzu verecek.

4.Adım yeniden bu siteye girip X 0.6 ile ölçtüğünüz el boyutlarına en yakın hangi sonuç çıktıysa ona göre fareyi seçiyoruz.
Örnek; 20X0.6 = 12 10X0.6 = 6

hyperxh.JPG

Bu durumda bana en uygun mouse HyperX PulseFire haste gibi gözüküyor.

Ve son. evet rehber bu kadardı umarım faydam olmuştur.

Son düzenleme:
Rjn'nin uydurduğu saçma sapan bir yöntem. Bu listede bana uygun denilen farelerin çoğu elime ve tutuşuma uymuyor.
Emin misin belki de elini yanlış ölçmüş olabilirsin ayrıca hepsi sana uyucak demedim zaten optimum ölçülerine göre olanı ki tutuş genişliği her zaman daha önemlidir ona göre seçiceksin mouse'u.

Son düzenleme:
Yeterli olduğunu düşünmüyorum açıkçası, sadece el ölçülerine ve kendi fikirlerine göre hazırlamış bu siteyi rjn.

En azından mouse seçmek isteyen insanların kafasında bir fikir oluşabilir diye düşünüyorum çünkü zamanında çok sorun yaşadığım için tam 4 mouse değiştirmek zorunda kaldım insanların da benim gibi aynı şeyi yaşamasını istemiyorum.

Geri
Yukarı