Oyun geliştirme için kodlama öğrenmek

Blender kullanman ve bir konu üzerine ağırlık vermen güzel. Bu tarz programlarda hedef seçip onun üzerinde ilerlemek tecrübeyi ve anlaşılırlığı artırır. Çünkü 3D Modelleme geniş bir konu bir çok farklı alana ayrılıyor her birinin tekniği farklı. Eğer oyun motoru öğrenmek istiyorsan Unity öğrenebilirsin. Sistem gereksinimlerin nedir?
Sistemim şu anda iyi değil ve unity kullanmak istemiyorum. Unreal daha geniş daha profesyonel. Bir sıkıntı olursa kendim oyun geliştiremezsem unreal bildiğim için daha büyük işlerde yer alırım diye düşünüyorum ama amacım tek başıma çalışmak. Şimdilik amacım unreal engine'de kullanılan kodlama dilini öğrenmek. Askerden sonra bir sistem toplayıp kendimi tam anlamıyla bu işlerde geliştirmek istiyorum.

Sistemim şu anda iyi değil ve unity kullanmak istemiyorum. Unreal daha geniş daha profesyonel. Bir sıkıntı olursa kendim oyun geliştiremezsem unreal bildiğim için daha büyük işlerde yer alırım diye düşünüyorum ama amacım tek başıma çalışmak. Şimdilik amacım unreal engine'de kullanılan kodlama dilini öğrenmek. Askerden sonra bir sistem toplayıp kendimi tam anlamıyla bu işlerde geliştirmek istiyorum.
Tabi yapacağın projeye göre değişir. Küçük işler yani 2 veya basit 3D oyun yapma gibi hedefin varsa olabilir ama orta veya daha kaliteli oyunlar için ekip şart yani kaliteli oyun olup da tek başıma yaptım yada geliştirdim diyenlerin geneli yalan söylüyor öyle şeylerden duyup gaza geldiysen şimdiden söyleyeyim de :d.

NOT: Bir oyunun modellerini, programlamasını, tasarımlarını ve kodlamalarını yapan tek kişi olmadığı sürece yani ekipte bu işleri yapan birileri varsa geliştirici çıkıp tek başıma geliştirdim diyemez. Bu yüzden tek başıma oyun yaptım yada geliştirdim diyenlerin %99'u yalandır. Sırf ekipte tek geliştirici olduğu için yapılan işi ön plana atma amacıyla yapılan bir PR çalışmasıdır. Genellikle bu tip oyunlarda kritik hatalar, denge sorunları ve optimize sorunları olur. Çünkü kendisi yapmıyor. Amatör bir ekip kuruyorlar ekibi geri plana atıyorlar. Arka planda modelleri yapan başkası, oyunu programlayan başkası bunu geç hazır model bile alınsa kimse bunu tek başıma yaptım diyemez. Sonra emeklerinizi çöp edersiniz.

Yani bir hedef belirleyip o yönde kendini geliştirirsen sana daha faydalı olabileceğini düşünüyorum tabi şuan ki hedefinin nasıl bir şey olduğunu yada ne yapacağını bilmiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı