Oyun geliştirme için laptop önerisi

engin81

Hectopat
İyi günler herkese, bilgisayar mühendisliği okuyorum ve oyun geliştiricisi olmak istiyorum. Unreal Engine 5 ve Unity üzerine çalışmak istiyorum. Uzun süre beni idare edebilecek bir şey arıyorum. Laptopu Amerika'dan getirtme şansım var, nasıl bir laptop önerirsiniz? Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurt dışından hangi sitelerden alabilirsin?

Yurt dışından hangi sitelerden alabilirsin?

Bir tanıdığım benim için alacak çok fazla bilgim yok ama Best Buy, walmart ve Amazon'u bulabildim. Sizin bildiğiniz siteler varsa onlar da olabilir. Şu an bu iki bilgisayar hoşuma gitti, Unreal Engine için işlemci önemli diyorlar. Fakat ikisinin de RAM'leri 16 GB.

@Artoria Pendragon sizce 14. nesil işlemciler beklenmeli mi? Yoksa i7 13700HX uzun süre götürebilir mi beni?
Beklenmez derseniz buna karar verdim gibi siz ne dersiniz?

@Astiva sizin de bilginiz var sanırım yardımcı olabilir misiniz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Astiva sizin de bilginiz var sanırım yardımcı olabilir misiniz acaba?

Attığınız Predator Helios 16 gerçekten sağlam model, alınabilir. 13.nesil çok güçlü zaten, 14. nesili beklemeye pek gerek yok bence. Unreal ve Unity tarafında GPU önemli malum. Dediğim etmenlerden dolayı bütçe artışı ile 4080 falan bulabiliyorsanız kas gücü olarak 4070'e kıyasla çok daha üstün, onu da belirteyim. Bu arada Unreal çok fazla RAM harcıyor. Ürün gelince 32 GB veya 64 GB yapmak iyi olabilir.

Attığınız Predator Helios 16 gerçekten sağlam model, alınabilir. 13.nesil çok güçlü zaten, 14. nesili beklemeye pek gerek yok bence. Unreal ve Unity tarafında GPU önemli malum. Dediğim etmenlerden dolayı bütçe artışı ile 4080 falan bulabiliyorsanız kas gücü olarak 4070'e kıyasla çok daha üstün, onu da belirteyim. Bu arada Unreal çok fazla RAM harcıyor. Ürün gelince 32 GB veya 64 GB yapmak iyi olabilir.
4080 olan en ucuz laptop bu sanırım. Bu fiyata çıkabileceğimi sanmıyorum ve işlemcisi acerden daha kötüymüş. Bir de acer en fazla 32 gb ram yapılabiliyormuş ileride sorun çıkartır mı acaba?
1700 dolar civarında sizin önerebileceğiniz bir model var mı?

4080 olan en ucuz laptop bu sanırım. Bu fiyata çıkabileceğimi sanmıyorum ve işlemcisi Acer'den daha kötüymüş. Bir de Acer en fazla 32 GB RAM yapılabiliyormuş ileride sorun çıkartır mı acaba?
1700 dolar civarında sizin önerebileceğiniz bir model var mı?

Yurt dışı pazarında pek bir bilgim yok fiyatlar olarak. Maksimum 32 GB dediğine bakmayın. 64 GB yapabilirsiniz çok büyük ihtimal. O bütçeye çıkma imkanınız yoksa Predator model gayet iyi.

Yurt dışı pazarında pek bir bilgim yok fiyatlar olarak. Maksimum 32 GB dediğine bakmayın. 64 GB yapabilirsiniz çok büyük ihtimal. O bütçeye çıkma imkanınız yoksa Predator model gayet iyi.

Tamamdır teşekkür ederim. Acer'i alacağım gibi gözüküyor.

İki model arasında kaldım.
Amazon.com

ASUS'ta i7 13650HX RTX4060 512 GB SSD ve 2x8 RAM var. Acer'de ise i713700Hx RTX4070 1TB SSD ve 1x16 RAM var. Hafıza ve RAM yetmeyeceğinden RAM'i 2x16 hafızayı da minimum 1TB yapmayı düşünüyorum. ASUS 1330$, Acer 1700$. Attığım linkte 1900$ gözüküyor fakat ara ara 1700'den satılıyor. Aradaki fark az değil işimi görecekse fazladan 370$ vermek istemiyorum. Sizce aradaki farka değer mi yoksa 4060'lı ASUS'u alsam 4-5 yıl işimi görür mü? Ya da başka model önerebilirseniz önerilerinizi bekliyorum. @Artoria Pendragon bakabilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı