Oyun geliştirmek için minimum sistem nedir?

xymz

Femtopat
Daha fazla  
Oyun geliştirmek için minimum sistem nedir? Bir sistem toplamak istiyorum ama bunu nasıl en uyguna nasıl getiririm bilmiyorum. En düşük ekran kartı, RAM, işlemci, vb...

Geliştirmek isteğin oyuna bağlı. 1060 6GB ve bu ekran kartını kaldıracak bir sistem mümkünse 6 çekirdek veya üstü en azından 3.75 Ghz hızında olan bir işlemci mümkünse 16GB DDR4 3000mhz üzeri ram. Bunlarla ortalama düzeyde oyun geliştirebilirsin tabiki SSD özelikle nvme SSD ile işin hızlanır. Ama dersen ki 0 olsun sistem 2060 veya 3050 sistem kurarak yada 12000 civarı 6600XT sistem bulabilir kullana bilirsiniz. 2. El de en azından 1060 6GB kullanarak biraz rahat olursun.

Geliştirmek isteğin oyuna bağlı. 1060 6 GB ve bu ekran kartını kaldıracak bir sistem mümkünse 6 çekirdek veya üstü en azından 3.75 GHz hızında olan bir işlemci mümkünse 16 GB DDR4 3000MHz üzeri RAM. Bunlarla ortalama düzeyde oyun geliştirebilirsin tabii ki SSD özelikle NVMe SSD ile işin hızlanır. Ama dersen ki 0 olsun sistem 2060 veya 3050 sistem kurarak ya da 12000 civarı 6600XT sistem bulabilir kullanabilirsiniz. 2. el de en azından 1060 6 GB kullanarak biraz rahat olursun.

Çok teşekkür ederim 1060 almayı düşünüyorum.

Güzel kardeşim gidip Call of Duty yapacağım gibi hayallere girmediysen giriş seviyesi bir sistem gayet yeter.

Yok öyle saçma bir fikrim yok.

(Konuyu nasılsın çözüldü yapacağım)

Projenizdeki hedeflere bağlı. Nasıl bir oyun geliştirmek istiyorsunuz ve hangi grafik motoru ile çalışacağınız önemli. Sisteminiz ne kadar yüksek hızlı olursa zamandan tasarrufunuz o kadar artar. Tavsiyem eğer mümkünse mevcut sistemle deneme yapıp hangi noktada ne kadar yavaşlama olduğunu gözlemlemeniz ya da yeni nesil bir anakartın bulunduğu bir sistem ile başlayıp deneyip görerek ihtiyaçlarınızı belirlemeniz. Zamanla gerekli upgradeleri yapabilirsiniz.

Unreal Engine 5 ile çalışacaksanız ihtiyaçlar artıyor maalesef. Tek kişilik/ufak ekiplere büyük avantajları var ama sistem ihtiyaçları sıkıntılı.

Projenizdeki hedeflere bağlı. Nasıl bir oyun geliştirmek istiyorsunuz ve hangi grafik motoru ile çalışacağınız önemli. Sisteminiz ne kadar yüksek hızlı olursa zamandan tasarrufunuz o kadar artar. Tavsiyem eğer mümkünse mevcut sistemle deneme yapıp hangi noktada ne kadar yavaşlama olduğunu gözlemlemeniz ya da yeni nesil bir anakartın bulunduğu bir sistem ile başlayıp deneyip görerek ihtiyaçlarınızı belirlemeniz. Zamanla gerekli upgradeleri yapabilirsiniz.

Unreal Engine 5 ile çalışacaksanız ihtiyaçlar artıyor maalesef. Tek kişilik/ufak ekiplere büyük avantajları var ama sistem ihtiyaçları sıkıntılı.

Sistemde deneden kastınız mevcut sistemimde ise maalesef yapamam çünkü sistemim çok düşük.

Unreal Engine 5 düşünmüyorum daha çok Unity ve Unreal Engine 4 düşünüyorum.

Size de çok teşekkür ederim.

Oyun olarak da daha çok Low poly ve pixel yapmayı planlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı