Oyun hangi uygulama üzerinden yapılır?

unity hakkında bilginiz var mı? herkes orayı öneriyor da
Hocam ayrıca basit eklemeler yaparak aynı oyunu kolayca Windows ve diğer platformlarda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Unity ile daha çok 3D mobil oyunları yapılıyor. Yapacağınız oyun ne tarz olacak?

unity hakkında bilginiz var mı? herkes orayı öneriyor da
Zaten genel olarak oyun yapımında 2 motor kullanılır: Unity ve Unreal Engine.

Tabi ki onlar dışında Godot engine, Cry engine gibi motorlarda var ancak en çok bu ikisi kullanılır.

Mobil oyun kısmında ise genelde Unity kullanılır. Yani benim tavsiyem Unity'dir.

Hocam ayrıca basit eklemeler yaparak aynı oyunu kolayca Windows ve diğer platformlarda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Unity ile daha çok 3D mobil oyunları yapılıyor. Yapacağınız oyun ne tarz olacak?

2D olacak ve brawhalla tarzında düşünüyorum ya da yemek yapma oyunu (good pizza ) gibi bir oyun daha tam netleştirmedim aklımda.
Kodlama biliyor musunuz hocam önce onu öğrenelim.

Maalesef pek bir bilgim yok.

2D olacak ve brawhalla tarzında düşünüyorum ya da yemek yapma oyunu (good pizza ) gibi bir oyun daha tam netleştirmedim aklımda.

Maalesef pek bir bilgim yok.
Unity + C# öğrenerek yapabilirsin. İşe dil öğrenmekle başlamanı ayrıyeten programlama temellerini, ve programlama mantığını kavradıktan sonra Unity motoruna geçmeni tavsiye ederim.
Oyun yapmak sabır ve zaman isteyen bir süreç. Bu yüzden aceleye getirme. mantığını kavrayarak ilerle.

Oyun motoru. Tabi ki. Ücretsiz olarak. Unity ve unreal engine 4 var. Cryengine de iyi diye biliyorum. Unity bana çok yapmacık gibi geldi. Verdun ve tanennberg oyunu bu motorla yapılmış. Yani kaplamaları falan beğenmedim açıkçası. Ama unreal engine kraldır. Fakat zorlayabilir kodlama da yapmanız gerek. Days gone, outlast serisi bu motorla yapılmış. Ama 3d dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı