Steam Oyun hediyesinden dolandırılabilir miyim?

@ubiquitous
Sadece oyun kaldırılır demek pek doğru değil. Ufak bir ihtimal olsa bile hesabın kısıtlanma ihtimali var.
@PatatoTomato
Hediyeyi atan hesaplarda kaç tane ücretli oyun vardı ve yeni mi açılmıştı? Pahalı oyun değiller. Çalıntı kredi kartı olma olasılığını yüksek bulmuyorum.

@ubiquitous
Sadece oyun kaldırılır demek pek doğru değil. Ufak bir ihtimal olsa bile hesabın kısıtlanma ihtimali var.
@PatatoTomato
Hediyeyi atan hesaplarda kaç tane ücretli oyun vardı ve yeni mi açılmıştı? Pahalı oyun değiller. Çalıntı kredi kartı olma olasılığını yüksek bulmuyorum.

Hesaplar yeni değilmiş hocam biri 42 biri 19 seviye miş hesaplar. Ayrıca birçok bitirilmiş oyun falan vardı dedi.

Elraen
Burası hocam.

Hocam ne dediğinizi anlamadım. Ben zaten Steam üzerinden bu gruba katıldım ve oraya bir mesajım üstüne onlarda bana arkadaşlık isteği attı. Ne linki, ne sitesi?
Yok hocam ben bir kere yaşadım da öyle bir olay. Arkadaşımın hesabını çalmışlar benim haberim yok tabii. O bana Steam'dan mesaj atmın link. Bende güvenimden dolayı tıkladım hediye oyunmuş. Giriş istiyor sonra Guard'ı kapatın diyor. Ben orada bir şüphelendim zaten. Girmedim bilgilerimi arkadaşım hesabını geri alınca söyledi bana. Değerli şey varsa envanterinde onu kendi hesaplarına atıyorlarmış sonra siliyorlarmış hesabı. Siz endişelenmeyin sizin olayada bir şey yok bence.

Yok hocam ben bir kere yaşadım da öyle bir olay. Arkadaşımın hesabını çalmışlar benim haberim yok tabii. O bana Steam'dan mesaj ATM'ın link. Bende güvenimden dolayı tıkladım hediye oyunmuş. Giriş istiyor sonra Guard'ı kapatın diyor. Ben orada bir şüphelendim zaten. Girmedim bilgilerimi arkadaşım hesabını geri alınca söyledi bana. Değerli şey varsa envanterinde onu kendi hesaplarına atıyorlarmış sonra siliyorlarmış hesabı. Siz endişelenmeyin sizin olayada bir şey yok bence.

Benim durumum öyle bir şey değil hocam. Link falan yok. Direk Steam üzerinden hediye oyun yolladılar bana.

Geri
Yukarı