Oyun hesabı satış sitelerinde kimlik fotoğrafının olması sorun olur mu?

yıgılsdiolar

Yoctopat
Daha fazla  
Ben Kabasakal ve GameSatış gibi oyun hesabı alım satım sitelerinde takılıyorum, hesap alıp satıyorum ve ikisinde de bakiye yüklerken kimlik fotoğrafı istendi, göndermiştim. Yanılmıyorsam GameSatış, Kabasakal ve Gpay'de kimlik fotoğrafımız var ve güvenlik için alınıyor dendi. 2-3 aydır kötü oldum, aklımdan çıkmıyor. Kimliğimi değiştirdim, seri no vs değişti, 18'e girmeme rağmen bayağı korkuyorum bilgilerin çalınmasından. Benim için sorun teşkil eder mi? Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Kabasakal ve GameSatış gibi oyun hesabı alım satım sitelerinde takılıyorum, hesap alıp satıyorum ve ikisinde de bakiye yüklerken kimlik fotoğrafı istendi, göndermiştim. Yanılmıyorsam GameSatış, Kabasakal ve Gpay'de kimlik fotoğrafımız var ve güvenlik için alınıyor dendi. 2-3 aydır kötü oldum, aklımdan çıkmıyor. Kimliğimi değiştirdim, seri no vs değişti, 18'e girmeme rağmen bayağı korkuyorum bilgilerin çalınmasından. Benim için sorun teşkil eder mi? Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Gizlilik şartlarını okuyun orada yazacaktır.

Sorun olmaz ama çetenin teki siteden KYC dogrulamalarini hoplatirsa sıkıntı. Buna yapabileceğiniz bir şey yok.

Barkod numarasını gizleyerek gönderin. Ki bence kimlik göndermek çok doğru değil. Ama sorun olmaz artık her şey tek sistem üzerinde mevcut. Eskisi gibi kolay kolay kimlik hırsızlığı yaşanmıyor. Yine de göndermeyin kimseye.

Sorun olmaz hocam. Bilindik firmalar zaten.

Öyle de kral hiç belli olmuyor ya çalınabilir vs diye korktum da çalınsa bile başıma bir şey gelir mi ki? Kafaya çok taktım ya.

Tamamen şans. Hacklenen ve kimlik bilgisi taşıyan bu tarz siteler var. Mevzuat gereği kimlik isteniyor ancak verilerin güvenliği tamamen şans. Şirket birçok söz verse dahi yerine getirmeyebilir, olasılıklar çok fazla.

Reis kimlik fotoğrafıyla ne yapabilirler? Daha 18'e bile girmedim fikrin var mı? Alabileceğim önlem de olabilir.

Geri
Yukarı