Oyun içi klip alma programı önerisi

Yagiz3461

Hectopat
Valorant'ta iyi vuruşlarımı kaydetmek istiyorum. Bazıları geçmiş son 2 dakikayı, son 5 dakikayı vs. kayıt alıyormuş. Hangi uygulama ve nasıl yapılıyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant'ta iyi vuruşlarımı kaydetmek istiyorum. Bazıları geçmiş son 2 dakikayı, son 5 dakikayı vs. kayıt alıyormuş. Hangi uygulama ve nasıl yapılıyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

NVIDIA ekran kartınız varsa GeForce Experience yükleyerek anında yeniden oynatma özeliğini açarsınız. Vuruşlarınızı yaptıktan 15 saniye sonra kaydet e basarsanız birkaç dakika öncesinin klibini alabilir.

Shadow Play. İstediğiniz gibi kalite ve ses ayarı yapıp video kaydedebiliyordunuz. Bazı oyunlarda alınan Killer'i düşürmeleri otomatik kaydetme ayarı var (Fortnite) güzel program GeForce Experience indirip kullanabilirsin.

Ekran kartınız NVIDIA ise Shadow Play'den başka uygulama kullanmayın GeForce Experience indirdiğinizde direk olarak bilgisayarınıza geliyor. Alt + Z kısayolu ile oyun içi görüntü tekrarını açabilirsiniz oradan oyun içi çözünürlük ayarını seçip 60FPS FPS ayarını seçerseniz maksimum kalitede alabilirsiniz klipleri. Ekran kartınız AMD ise AMD de de böyle bir ayar olması lazım.

OBS ile o ayar mevcut. Seçeneklerden "Replay Buffer" aç. Daha sonra kayıt başlatma, yayın başlatma gibi tuşların olduğu ana ekrana replay buffer başlatma seçeneği de eklenecek. Ayrıca replay buffer'ı açtığın zaman hemen altında saniye girmen için kutucuk çıkıyor oraya kaç saniye geriden kaydetmesini istiyorsan yazıyorsun. Kısayol tuşlarını ayarladığın kısmın en üstünde arama kutusu var oraya "replay" yazarsan replay buffer sekmesi altında bir kutucuk göreceksin oraya hangi tuşla kayıt etmek istiyorsan gir. Sonra normal oyun oynarken diyelim iyi bir play yaptın o zaman direk o seçtiğin kısayol tuşuna bastığında kaç saniye geriyi seçtiysen o kadar geriyi kaydediyor otomatik.

Yeni konular

Geri
Yukarı