Oyun içi sesli konuşma çalışmıyor

-Windows 10'da bu tür sorunlar cidden yaygın. Şimdi adım adım anlatıcam.
-İlk çözüm
1)Windows çubuğunun sağ alt tarafında ses ayarı bölümüne sağ tıklayın ve ''ses efekti" yazısına giriş yapın.
411428

2)Orada kayıt yazması gerek. O bölümden mikrofonunuzu ayarlayın fakat zaten ayarlı ise sorun bu bölümde değil.
411430
-İkinci Çözüm

1)Windows tuşuna basın ve açılan bölümden "Aç/Kapa" üstünde bulunan "Ayarlar" bölümüne tıklayın.
411433

2)Gizlilik yazısına tıklayın.
411434

3)Sol taraftaki listeden "Uygulama İzinleri" bölümünden mikrofona tıkklayın.
4)"Uygulamalarınızın mikrofonunuza erişmesine izin verin" yazısını aktif değilse aktifleştirin ve altından hangi uygulamaların mikrofon kullanmasına izin vericeğinizi seçin.
411435

Son düzenleme:
-Windows 10'da bu tür sorunlar cidden yaygın. Şimdi adım adım anlatıcam.
-İlk çözüm
1)Windows çubuğunun sağ alt tarafında ses ayarı bölümüne sağ tıklayın ve ''ses efekti" yazısına giriş yapın.
2)Orada kayıt yazması gerek. O bölümden mikrofonunuzu ayarlayın fakat zaten ayarlı ise sorun bu bölümde değil.
-İkinci Çözüm
1)Windows tuşuna basın ve açılan bölümden "Aç/Kapa" üstünde bulunan "Ayarlar" bölümüne tıklayın.
2)Gizlilik yazısına tıklayın.
3)Sol taraftaki listeden "Uygulama İzinleri" bölümünden mikrofona tıkklayın.
4)"Uygulamalarınızın mikrofonunuza erişmesine izin verin" yazısını aktif değilse aktifleştirin ve altından hangi uygulamaların mikrofon kullanmasına izin vericeğinizi seçin.

Videolu anlatım varmı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı