Oyun için 165 Hz monitör önerisi

Herkes yine atıp tutmaya başladı. Herkese cevap versem tartışma çıkıyor sonra.

Ms olayı sentetik testler üzerinden yazılıyor. 1 ms yazan monitörün gerçekçi tepkimesi 3 ms üzeri. 2 ms yazan monitörün de tepkime süresi 3 ms üzeri. Bu fiyatlarda daha aşağı tepkime veren monitör yok.
Ayrıca iyi siyahlar VA'da var. IPS'te yok.
Ve 8K'ya 360Hz monitör yok. Konu sahibi bir şey yazmadan konuyu öldürmeyelim dilerseniz. 👍

Son düzenleme:
Bunu değerlendireceğim.

Biri duzgun renkler IPS'de olur diyor biri VA da olur diyor biri IPS'de siyah renk gri oluyor diyor ben anlamadim.

Kardeşim aslında çok basit sadece anlayarak oku yeter. Bu bütçede alabileceğin en iyi panel IPS'dir bu bütçede siyah renkleri doğru veren tek panel VA olsa bile bu bütçedeki VA paneller giriş segmenti olduğundan dolayı diğer panellere göre fazlaca ghost ve Black smeering yapmaktadır. Dolayısıyla VA panel kullanıcılarından bazıları bunu günlük kullanımda hissedince iade etmeye çalışıyorlar ama iş işten geçmiş oluyor. Bazıları ise fark edemiyor ama testte kabak gibi ortaya çıkıyor bu illet. Görsellerle farkı anlayacağına inanıyorum öncelikle sitemiz bu, site bize en doğru ghost test sonucunu vermektedir.
Giriş seviyesi VA panel:

20230302_231427.jpg

IPS panel:

test-ufo-1605602657655.jpg

Son düzenleme:
Kardeşim aslında çok basit sadece anlayarak oku yeter. Bu bütçede alabileceğin en iyi panel IPS'dir bu bütçede siyah renkleri doğru veren tek panel VA olsa bile bu bütçedeki VA paneller giriş segmenti olduğundan dolayı diğer panellere göre fazlaca ghost ve Black smeering yapmaktadır. Dolayısıyla VA panel kullanıcılarından bazıları bunu günlük kullanımda hissedince iade etmeye çalışıyorlar ama iş işten geçmiş oluyor. Bazıları ise fark edemiyor ama testte kabak gibi ortaya çıkıyor bu illet. Görsellerle farkı anlayacağına inanıyorum öncelikle sitemiz bu, site bize en doğru ghost test sonucunu vermektedir.
Giriş seviyesi VA panel:

Eki Görüntüle 1720963

IPS panel:

Eki Görüntüle 1720964

Anladım demek istediğinizi peki IPS panel alırsam siyah renklerde aşırı derece grileşme gibi şeyler yaşar mıyım veya bu markalardan markalara göre değişir mi ayrıca giriş seviyesi olmayan br VA panel almak istesem ne kadar tutar.

Anladım demek istediğinizi peki IPS panel alırsam siyah renklerde aşırı derece grileşme gibi şeyler yaşar mıyım veya bu markalardan markalara göre değişir mi ayrıca giriş seviyesi olmayan br VA panel almak istesem ne kadar tutar.

Odyssey G7 alman lazım işte VA olarak onlar giriş seviyesi değil. IPS'nin sorunları markaya göre değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı