Oyun için 750 TL mekanik klavye önerisi

Neden Blue daha iyi olur? Kırmızı hem sessiz, hem de algılama süresi daha hızlı değil mi? Bir de örnekteki gibi bir klavyenin red veya blue switch olduğunu nasıl anlayacağım? Yahut mekanik? Mekanik olmamasına rağmen mekanik yazıyolar Vatan'daki gibi.
Blue switchlerde avantajın yazma deneyimi olduğu, Red switchlerde avantajın oyunculuk deneyimi olduğu belirtilmiş. Cherry MX hakkında konuşuyorsak tabi.

Her iki klavye de mekanik ve blue switch youtube'da tonlarca video var.
Blue switch'in LOL için önerilmesinin sebebi basımı daha rahat olmasıdır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hibrit mekanik? Ucuz olan membran ile mekanik hissini birleştirmişler.
Ornata Chroma gibi, ama Ornata Chroma çok daha fazla özelleştirme ve çok çok çok daha kaliteli -yastık gibi- bir bilek desteği sunuyor.
Razer bence balon bir marka isimleştiği için çoğu kişi seviyor Steelseries markası çok daha kaliteli bilek desteği kişiden kişiye değişebilir bana göre çok gereksiz bir aparat mesela.

Yok ben sorularımın cevaplarını alamıyorum, pc dizmeye çalıştığımda da böyle olmuştu. En iyisi didik didik araştırmak. Daha iyi oluyor. Yine de zaman ayırıp yardımcı olmaya çalıştınız. Herkese teşekkürler.

SS Apex 5 ve Cynosa Chroma mekanik klavye değiller. 750₺ gibi bir bütçe varken membran bir klavye almak çok saçma olur. LOL oynuyorsanız blue switch bir klavye almak daha doğru olur.
Yanlış bilgilendirme yapma. Razer membrane lakin Apex 5 değil. Hibrit ve SteelSeries markasının kendi ürettiği switch kullanılıyor ve mekanik. Tepkime süresi açısından girişimde bulunulmuş bir switch. Hyperx Alloy FPS Blue 500 TL olan bir klavye o fiyata alınmaz. Üstelik sesi önemli mi, sormadan Blue Switch bir klavye önermek saçma. Konu açan arkadaşa gelirsek sesli mi, sessiz mi istiyorsun? Rekabetçi oyunlar da oynuyor musun ve tepkime süresi önemli mi senin için bunların cevabını ver.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu izleyip seçimini öyle yapmanı öneririm :)

Yanlış bilgilendirme yapma. Razer membrane lakin Apex 5 değil. Hibrit ve SteelSeries markasının kendi ürettiği switch kullanılıyor ve mekanik. Tepkime süresi açısından girişimde bulunulmuş bir switch. Hyperx Alloy FPS Blue 500 TL olan bir klavye o fiyata alınmaz. Üstelik sesi önemli mi, sormadan Blue Switch bir klavye önermek saçma. Konu açan arkadaşa gelirsek sesli mi, sessiz mi istiyorsun? Rekabetçi oyunlar da oynuyor musun ve tepkime süresi önemli mi senin için bunların cevabını ver.
Abi bak bunu senin özelinde değil, genel diyorum. Lütfen yanlış anlama. Hiçbirinizin okuma yazması yok sanki. Sessiz olmasından ötürücü red istiyorum demişim konu başında. Hala senin için sessizlik önemli mi önce bunun cevabını ver diyorsun. Zaten konudaki arkadaşlara sinirlendim biraz. Sorularımın cevaplarını alamıyorum bir türlü. Belki de bilmedikleri için bilemiyorum. O yüzden kendim araştıracağım.

Arkadaş ilk mesajında mekanik bir klavye istediğini belirtmiş. Apex 5 ise Yarı mekanik bir klavye yani baştan seçenekler arasından eleniyor. Blue switch bir klavye önermemin sebebi ise arkadaşın LOL oynadığını belirtmesi. Şu anda Türkiye de 600 TL altı CHERRY MX switch bulunmuyor.

Razer bence balon bir marka isimleştiği için çoğu kişi seviyor Steelseries markası çok daha kaliteli bilek desteği kişiden kişiye değişebilir bana göre çok gereksiz bir aparat mesela.
Kaliteli olabilir size göre. Saygı duyar ona göre bir şey diyemem. Lakin, isimleşme konusunda Membrane modelleri için katılıyorum, gereksiz pahalı ama kaliteli bana göre. Yeşil switch olanlara da verilir mi verilir, basım hissi güzel ve Blue Switch e göre daha hafif.
Abi bak bunu senin özelinde değil, genel diyorum. Lütfen yanlış anlama. Hiçbirinizin okuma yazması yok sanki. Sessiz olmasından ötürücü red istiyorum demişim konu başında. Hala senin için sessizlik önemli mi önce bunun cevabını ver diyorsun.
Pardon, direk cevaplara yoğunlaştım. Benim hatam. Buyrun. Corsair Gaming K70 LUX Kırmızı LED Cherry MX Red Türkçe Gaming Mekanik Klavye | ITOPYA Cherry MX gayet kaliteli bir Red Switch modelidir. Cherry MX en iyilerinden hatta. Basma ağırlığı düşük olduğu için Q-W-E gibi kombo kullanan oyunlarda daha çok rahat kullanmanı sağlar. Ayrıca tepkime süresi daha iyi olur. Çünkü daha hafif olduğu için daha hızlı basım işlemi gerçekleşir. Bu bir artı olarak gelir size. Ayrıca gayet sessiz, Red Switch. Bu sizin için en iyi klavye. Normalde 1000 TL civarı fiyatı var, çok güzel indirimde bunu alabilirsiniz. Kaçırırsan indirimi, K68 öneririm. Bilek desteği uzun süre, saatlerce oynanan oyunlarda çok işe yarar ve daha az hareket ettirmeni sağlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı