Oyun için Amd işlemci mi daha iyi yoksa İntel işlemci mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
6
Daha fazla  
Ne zaman bir yere gitsem pc varsa işlemcisine bakıyorum. Amd kullanıyorsa Amd'yi öneriyor, İntel kullanıyorsa İntel'i. Bunlardan hangisi oyun için en iyi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
F/P ürünü olarak AMD, para çoksa İntel... Heleki amaç sadece oyunsa kesinlikle AMD...

Ekran kartlarına ilk ilgi duyduğum zaman bende bu konu ile çok meşgul idim;Ama NVDIA ve AMD'nin ekran kartlarını tartışmak çok saçma. Benim görüşüm şu: Paran varsa NVDIA bütçen kısıtlı ise AMD...Öyle yada böyle uygun tercihi yaptıktan sonra her oyunu oynarsın.

Bütçeyi de hesaba katarsak AMD.

İntel biraz daha yüksek bütçeye sahip kişilerin işi.

Mesela 1500 TL sistem toplarken FX 6100 ve HD 7870 alırız.

2000 TL sistem toplarken FX 6300 HD 7950 alırız.

2500 TL sistem toplarken FX 8350 GTX 680 alırız.

3000 TL sistem toplarken i5 3570k ve GTX 680 alırız.

3500-4000 TL i7 3770k ve GTX 680 alırız.

Yani İntel 3000 TL bütçeye sahip olduğumuz zaman alırız.

Arkadaşım oyun işinde f/p oranı iyi olduğu için AMD'dir. Ama yanlış anlama bu Intel kötüdür demek değil. Ben fx x8 8120 aldım. Çok da memnunum. Ha bi de zamanında ben de dedim Amd çok ısınıyormuş falan diye. Yalan o.

Düşük bütçen varsa tabiki AMD Günümüzün oyunları 4 çekirdek gerek duyuyor. AMD tek tık ile İntel'in yeni çıkarmış olduğu bazı işlemcilere kafa tutabiliyorsun.

Oyunlar için işlemci çok önemli değil ekran kartı önemli bu 1. AMD ucuzdur bu yüzden ekran kartına daha çok paran kalıp ekran kartına da daha çok abanabilirsin bu 2.

3'üncüyü siz getirin :)

Şimdi ekran kartlarında söyle bir durum var ne kadar iyi kart alırsak o kadar iyi performans alırız.

Fakat aynı şeyi işlemci için de düşünen var. Fakat işlemci öyle değil ne kadar iyi işlemci alırsak oyunlarda o kadar iyi performans almayız, darboğaz yapacak kadar kötü bir işlemci almayın yeter FX 6100 darboğaz yapmıyor mesela, daha üstünü almak bir şey kazandırmayacak para kaybettirmekten başka.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı