Oyun için büyük monitör mü, küçük monitör mü kullanılmalı?

Omrtan

Centipat
Ben Technopat'ın ASUS ROG röportajını izledim orada diyordu ki kullanıcılar ve oyuncular artık monitörleri 45" ve 65" arasında istediklerini söylemişler. Sizce bu oyuncular doğru mu?

Bence bu kişisel bir tercih olmalı. Örneğin ben cs:go oyuncusuyum ve tam odaklanmam için max. 25 inç bir monitör yeterli oluyor. 25 inç'in yukarısına çıkıldığında ekranın tamamı görüş açıma sığmayacağından odaklanma açısından sıkıntı yaşayabilirim. Veya pubg için konuşmamız gerekirse daha detaylı ve daha geniş görüş açısı sağlayan monitör tercih ederdim, 27 inç 2k bir monitör gibi.

Bence 21" monitör çok küçük, 27" monitörde ise bilgisayara oturuş mesafesinden ekranı bir kenarından diğer kenarına aynı anda takip etmek zor. Bence oyun için en ideali 24" monitör. 27" üstü ise konsol mantığı ile oyun oynamak için iyi olabilir.

24 inç monitör bir çok kişi için ideal sayılabilen bir boyut. Katılan arkadaşlarımız olacaktır elbet. Tabii zevkler ve renkler tartışılmaz. Farklı kullanım tarzları için boyut artabilir ya da azalabilir.

Ekonomisi iyi olan bir ülkede yaşasam ve param da olsa öyle büyük bir monitör almayı düşünebilirdim. Ekrana yakın durmayı hiç sevmiyorum. Mümkün olduğunca uzaktan bakmayı tercih ederim.

60 inch monitör olduğunu ilk kez duydum. Herhalde UltraWide.

27 inç üstünde kullanmak biraz zor olur çünkü CS gibi FPS oyunlarında göreceğiniz alan daha geniş olacaktır ama örneğin canınızı görmek için kafanızı çevirmek mapı görmek için kafanızı çevirmek gerekecek o yüzden biraz yorucu olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı